Skip to Navigation

Statistics > Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate)

Description:

Estimated GDP per capita according to formula for estimate GDP used by the Federal Development Planning Institution (see definition for further details).

[Show definition]

Estimated GDP per capita for municipalities was calculated using the following formula used for estimated GDP:

GDP (estimate) = [(number of employed in municipality * average wage in municipality) / (number of employed in entity * average wage in entity)] * GDP in entity

The estimate GDP is then divided by the population estimate for the municipality to obtain estimate GDP per capita.

The formula in accordance with the one used by the Federal Development Planning Institution, as listed in publication "Macro-Economic Indicators for Cantons and Municipalities for 2007 and 2008". "Hereby we obtain a close estimate of the GDP for cantons and municipalities, because not all components that affect the calculation of real GDP have been taken into account." ("Makroekonomski pokazatelji po kantonima i općinama za 2007. i 2008. godinu", page 4)

Definition by Federal Office of Statistics, Federation of Bosnia and Herzegovina: In this “Statistical yearbook” Federal Office of Statistics presents the final data on Gross Domestic Product calculation according to the production approach for 2009 for the Federation of Bosnia and Herzegovina. Non-observed economy (NOE) estimations have been included in calculating the Gross Domestic Product, with exception of illegal activities. (Statistički godišnjak/ljetopis 2010. p.145)

Definition by Republika Srpska Institute of Statistics: Gross Domestic Product for Republika Srpska given in this bulletin was done using production approach, on the basis of value added, in current and constant prices. Basic categories for Gross Domestic Product calculation are gross output, intermediate consumption and Gross Value Added. (Statistički godišnjak RS 2010, p. 94.)

[Hide definition]

 

Municipality2007200820092010201120122013
Banja Luka8,522.619,985.1110,219.1711,058.2010,980.288,493.418,719.94
Banovići6,750.477,331.117,063.927,329.077,589.755,962.897,768.66
Berkovići2,335.122,762.592,608.162,761.842,726.592,163.112,324.57
Bihać6,587.607,606.547,239.268,386.637,886.056,607.467,962.90
Bijeljina5,752.966,333.666,348.266,916.536,562.074,871.855,066.67
Bileća4,863.946,241.995,558.285,698.124,338.543,274.283,545.90
Bosanska Krupa3,157.273,526.833,176.143,205.573,430.733,223.873,625.90
Bosanski Petrovac3,955.904,775.673,929.593,952.294,187.594,739.715,086.04
Bosansko Grahovo4,920.126,682.417,096.297,340.347,723.554,886.097,842.73
Bratunac1,928.642,480.632,599.692,811.012,619.551,856.502,003.22
Brčko Distrikt7,435.668,039.587,488.577,662.067,947.117,863.518,026.34
Breza4,917.506,027.616,136.416,388.157,567.905,150.918,314.83
Brod4,183.375,239.206,124.606,729.866,652.575,071.985,066.73
Bugojno2,718.043,089.983,188.453,591.493,530.723,533.763,667.63
Busovača2,653.693,124.783,031.753,226.783,194.403,615.013,520.34
Bužim2,120.952,418.312,378.282,337.672,409.962,019.372,132.52
Čajniče4,020.176,008.074,667.254,608.554,511.263,406.623,212.29
Čapljina4,379.785,150.895,251.825,328.565,630.474,577.295,642.26
Cazin2,357.522,701.422,591.422,664.242,760.462,737.552,725.69
Čelić1,987.991,972.781,793.921,761.801,778.281,367.701,844.17
Čelinac3,443.224,236.603,746.224,168.004,552.673,185.303,236.02
Centar25,342.6229,932.6329,098.4629,627.8930,908.0922,281.1032,822.24
Čitluk6,107.796,827.786,753.188,065.348,377.0313,097.579,401.09
Derventa3,412.413,451.723,376.803,896.824,072.353,205.553,430.23
Doboj5,444.225,500.525,465.045,804.705,853.274,512.734,635.05
Doboj5,444.225,500.525,465.045,804.705,853.274,512.734,635.05
Doboj Istok3,476.873,723.313,207.412,908.912,876.342,912.513,367.20
Doboj Jug4,742.225,280.705,179.935,444.215,334.148,963.074,636.91
Dobretići1,017.462,252.952,308.602,327.482,329.581,941.842,414.08
Domaljevac2,600.272,694.102,781.762,911.902,825.882,783.942,460.04
Donji Vakuf3,306.833,862.153,558.373,542.003,705.764,062.103,737.86
Donji Žabar2,623.324,037.523,273.854,892.984,652.063,394.543,747.66
Drvar2,423.152,839.562,746.682,615.532,854.133,372.762,752.14
Foča3,783.066,504.255,126.735,541.925,609.184,268.944,368.95
Foča - Ustikolina2,976.002,515.453,183.623,300.114,375.133,983.754,783.24
Fojnica4,544.854,850.144,653.175,076.685,454.885,537.495,641.72
Gacko11,413.2113,022.9012,161.7213,652.7114,293.8610,156.6310,547.45
Glamoč3,299.614,245.644,550.714,834.265,022.394,796.964,495.54
Goražde4,193.104,322.124,865.855,201.365,784.246,594.656,853.45
Gornji Vakuf-Uskoplje2,922.633,442.933,733.764,302.524,643.135,096.334,459.55
Gračanica3,666.554,006.933,700.143,725.473,845.804,189.113,883.02
Gradačac3,437.723,668.423,406.733,522.603,800.874,033.773,757.27
Gradiška4,619.595,115.784,830.915,004.584,883.703,721.873,813.24
Grude4,026.964,456.604,877.217,260.067,782.658,093.477,787.78
Hadžići4,789.795,590.345,669.845,970.116,255.005,751.156,648.58
Han Pijesak5,584.766,775.595,903.275,923.676,233.194,350.104,516.03
Ilidža8,587.2210,188.3610,229.8610,239.8010,778.939,277.7310,270.10
Ilijaš3,091.863,560.643,172.053,496.063,692.914,894.373,931.29
Istočna Ilidža4,651.277,346.936,373.175,863.285,991.454,445.294,668.47
Istočni Drvar50,411.8531,303.9689,347.00115,260.66125,894.6924,279.9927,025.36
Istočni Mostar669.03810.93385.31325.11
Istočni Stari Grad2,255.272,709.532,615.082,390.161,906.831,481.431,609.60
Istočno Novo Sarajevo12,831.1217,308.2118,059.4813,573.0713,307.2910,818.5611,519.53
Jablanica5,745.916,930.756,552.156,476.056,354.424,364.737,044.10
Jajce3,353.673,802.963,714.034,133.004,519.083,764.435,055.05
Jezero1,077.381,488.951,367.782,007.991,424.581,057.131,102.35
Kakanj5,723.206,610.676,435.587,739.858,144.195,052.047,204.34
Kalesija2,159.252,458.102,301.162,410.472,517.472,560.282,658.44
Kalinovik2,576.682,964.142,399.142,370.122,509.421,872.191,966.33
Kiseljak3,877.374,492.584,420.794,914.384,926.104,667.514,992.36
Kladanj4,491.494,838.233,506.573,594.923,694.254,330.803,885.26
Ključ2,443.592,878.812,628.702,442.932,525.842,548.052,570.23
Kneževo3,039.354,067.063,509.073,558.203,786.282,620.482,365.26
Konjic3,916.324,795.164,455.474,587.844,981.817,021.545,474.30
Kostajnica3,343.976,610.223,602.273,778.413,838.172,814.963,056.35
Kotor Varoš4,929.014,208.694,258.224,729.984,694.253,651.224,032.56
Kozarska Dubica3,033.554,240.013,827.154,024.933,918.872,983.433,231.78
Kreševo5,325.006,135.926,256.426,296.146,332.347,772.496,217.64
Krupa na Uni1,420.953,121.962,274.652,250.142,002.261,944.701,860.64
Kupres (FBiH)6,351.446,763.567,232.237,915.028,495.528,652.489,670.66
Kupres (RS)1,307.412,040.461,935.161,731.961,779.25977.431,386.35
Laktaši6,873.407,565.726,955.037,693.857,366.565,555.585,606.86
Livno3,802.304,330.384,662.374,757.335,093.244,533.165,420.68
Ljubinje4,236.445,394.375,795.156,278.964,639.693,679.733,828.42
Ljubuški4,757.564,927.005,386.565,951.166,511.795,730.377,023.08
Lopare1,889.042,366.762,062.842,191.582,085.391,609.031,714.67
Lukavac4,798.625,616.325,266.315,220.985,537.925,578.835,716.85
Maglaj3,471.363,755.773,475.623,659.434,191.163,696.124,621.78
Milići4,935.465,997.484,222.365,648.255,876.824,094.653,889.31
Modriča3,919.984,523.844,644.735,012.145,108.664,053.434,166.65
Mostar8,777.0110,004.7710,025.5510,476.3910,927.898,763.1611,535.35
Mrkonjić Grad5,144.165,443.795,490.785,499.025,560.594,152.054,380.18
Neum5,146.576,051.596,350.576,966.107,214.228,791.738,051.40
Nevesinje2,452.002,836.293,012.523,321.803,248.012,309.452,340.13
Novi Grad3,855.744,596.043,739.284,353.294,404.403,267.323,226.55
Novi Grad Sarajevo5,366.466,443.706,082.926,753.796,963.848,412.787,485.91
Novi Travnik2,684.023,182.793,010.113,862.974,394.524,075.264,545.07
Novo Goražde/Ustiprača3,238.524,247.243,463.553,396.213,305.552,281.872,213.70
Novo Sarajevo13,225.6515,316.6114,380.2015,353.5416,176.5315,094.5915,928.66
Odžak2,910.273,339.543,068.773,133.963,613.854,997.953,658.07
Olovo3,330.543,799.833,572.623,445.443,791.253,658.143,886.22
Orašje4,591.475,146.935,026.805,202.185,526.025,900.365,899.66
Osmaci1,691.004,401.002,105.371,950.581,688.121,378.781,343.56
Oštra Luka3,563.106,780.964,187.273,497.914,010.863,105.893,539.95
Pale6,327.827,983.337,199.777,459.047,218.905,512.625,430.73
Pale - Prača2,383.422,384.892,905.532,888.673,131.442,864.593,022.30
Pelagićevo1,762.752,281.072,344.202,453.082,369.281,716.481,731.06
Petrovac66,175.0538,267.4331,480.5924,299.3623,104.9213,598.8112,224.27
Petrovo1,660.472,089.862,128.942,231.392,139.791,824.511,911.50
Posušje4,076.914,620.854,996.307,170.407,448.916,591.576,533.09
Prijedor4,675.745,093.664,617.834,815.884,875.513,693.713,793.45
Prnjavor3,446.123,590.023,562.313,722.273,605.462,592.232,746.26
Prozor-Rama2,820.483,168.263,088.683,347.423,592.903,884.412,932.47
Ravno1,323.871,624.361,715.521,793.602,357.301,860.342,307.63
Ribnik3,021.523,765.053,725.013,967.124,038.863,074.113,295.91
Rogatica3,588.965,054.624,234.274,295.394,327.453,229.723,207.06
Rudo1,869.322,411.692,138.002,436.252,430.531,892.951,895.29
Šamac3,233.273,608.173,239.933,669.533,516.292,653.872,460.02
Sanski Most2,733.042,868.232,810.012,766.132,701.892,542.412,854.19
Sapna1,626.761,813.131,714.211,714.201,816.901,271.311,645.58
Šekovići1,818.952,400.742,422.562,897.372,622.031,858.581,909.64
Šipovo4,481.325,046.174,595.084,973.775,130.983,951.774,241.69
Široki Brijeg4,488.154,865.806,239.937,239.087,807.2913,137.147,963.64
Sokolac5,104.025,934.445,808.235,779.865,965.844,276.254,285.29
Srbac3,582.254,207.603,809.923,885.043,575.432,561.192,648.47
Srebrenica1,466.982,424.832,089.972,646.922,762.602,123.552,287.65
Srebrenik3,250.303,642.863,253.953,241.253,305.453,679.203,179.01
Stari Grad Sarajevo11,468.9011,903.5911,008.6410,105.209,990.728,517.7810,224.39
Stolac2,309.742,571.382,492.382,516.482,562.542,783.502,504.49
Teočak1,809.242,138.172,048.122,108.311,984.532,420.972,097.96
Tešanj4,212.024,776.944,427.854,313.414,714.715,560.605,211.21
Teslić3,271.143,462.283,268.733,586.073,717.662,555.222,758.91
Tomislavgrad2,790.283,143.813,189.583,158.953,384.424,444.103,568.69
Travnik5,153.005,996.875,855.415,859.246,041.095,469.326,272.98
Trebinje7,213.478,207.868,235.4610,096.489,206.216,832.447,242.52
Trnovo (FBiH)3,685.784,397.254,041.164,368.755,640.515,967.004,296.96
Trnovo (RS)2,462.623,375.643,255.883,439.893,269.912,559.482,830.45
Tuzla8,550.999,797.319,252.068,366.049,549.517,982.189,508.80
Ugljevik7,696.128,995.529,407.1310,136.5010,179.648,058.858,479.29
Usora4,661.885,267.404,884.163,781.943,698.493,675.733,488.73
Vareš3,900.304,206.763,667.243,590.133,907.973,175.734,117.78
Velika Kladuša2,813.463,043.342,769.092,999.383,014.342,298.862,750.32
Višegrad2,677.013,663.183,640.454,133.003,839.283,056.553,246.53
Visoko5,409.225,967.455,172.085,104.635,703.806,814.815,490.46
Vitez4,635.565,524.375,015.595,054.285,315.678,309.986,316.41
Vlasenica1,716.012,259.192,448.652,484.122,323.061,782.271,797.16
Vogošća4,853.445,578.025,506.305,685.286,031.357,058.485,359.84
Vukosavlje584.58893.47849.751,008.48900.68754.541,000.69
Zavidovići3,368.493,546.353,401.543,089.883,278.253,392.142,860.28
Zenica5,943.886,958.206,743.816,325.357,079.455,114.217,524.63
Žepče2,491.662,813.332,648.732,972.983,145.134,393.193,483.20
Živinice4,355.835,032.844,777.234,982.925,109.555,635.204,777.46
Zvornik4,801.795,152.154,737.535,150.225,249.293,926.704,158.32

 

Sources

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  11. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NOTE :Unpublished data, available upon request.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see pp. 301-302
  13. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
  14. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NOTE :For methodological explanations see p. 3
  15. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Source used for data on the population estimate in District. For methodological explanation see p. 52.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2008

  1. , 2008, , , pg., ,
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. For methodological explanations see p. 10.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the average net wage in municipalities and Federation of BiH, on the number of employed persons in Federation, as well as the GDP value in Federation of Bosnia and Herzegovina. Fot detailed methodological explanations see pp- 88-89, 145-149.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  5. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see pp. 301-302

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. For methodological explanations see p. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the average net wage in municipalities and Federation of BiH, on the number of employed persons in Federation, as well as the GDP value in Federation of Bosnia and Herzegovina. Fot detailed methodological explanations see pp- 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NOTE :Source used for data on population estimate. Methodological explanations are not available.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the average net wage and number of employed persons in municipalities, as well as data on the average net wage, number of employed persons and the value of GDP in Republika Srpska. For detailed methodological explanations see p. 88-91, 106-108.
  14. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Unpublished data, available upon request.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.4, 5, 7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see pp. 46-48.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities, average wage in municipality, number of employed in F BiH and average wage in F BiH.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities. Methodological explanations are not available.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed in RS and average wage in RS.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Unpublished data, available upon request.
  14. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NOTE :Source used for data on the number of employed and average wage in Brčko District. For methodological explanation see p. 36.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate in District. For methodological explanation see p. 2.
  16. Agenacija za statistiku BiH, 2011, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the gross domestic product for F BiH, RS and District. For methodological explanation see p. 14.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities, average wage in municipality, number of employed in F BiH and average wage in F BiH. For methodological explanation see p. 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed in RS and average wage in RS. For methodological explanation see p. 93.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Unpublished data, available upon request.
  14. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NOTE :Source used for data on the number of employed and average wage in Brčko District. For methodological explanation see p. 36.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanation see p. 2.
  16. Agenacija za statistiku BiH, 2012, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the gross domestic product for F BiH, RS and District. For methodological explanation see p. 14.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities in F BiH, average wage in municipalities in F BiH, number of employed in F BiH and average wage in F BiH.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons in municipalities in RS, average wage in municipalities in RS, number of employed in RS and average wage in RS.
  3. Agenacija za statistiku BiH, 2013, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the gross domestic product for F BiH, RS and District. For methodological explanation see p. 14.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  13. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  14. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Unpublished data, available upon request.
  15. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Unpublished data, available upon request.