Skip to Navigation

Municipalities > Brčko Distrikt

Average net wage 817.48 (2013) rank: 37
Population density 188.12 (2013) rank: 19
Unemployment rate 43.46 (2013) rank: 48
Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 8,026.34 (2013) rank: 17
Number of inhabitants per doctor 0.00 (2013) rank: 142
Number of primary pupils per 1000 inhabitants 83.08 (2013) rank: 57
Voters turnout in general elections 64.96 (2010) rank: 30
Voters turnout in local elections 52.25 (2012) rank: 115
Net migration -215.00 (2013) rank: 139
Percentage of labor force in population 38.03 (2013) rank: 21
Birth rate 12.09 (2013) rank: 2
Mortality rate 12.43 (2013) rank: 120
Rate of natural increase -0.34 (2013) rank: 36
Profile
Country:
BiH
Entity:
Brcko Distrikt
Tel:
+ 387 (0)49 240 600, + 387 (0)49 490 008

Brčko is situated in the northeast of B&H and spreads over 493.3 square kilometers, at an elevation of 85 to 200 meters above sea level. Brčko District of B&H is a specific administrative unit of local self-government under the sovereignty of Bosnia and Herzegovina (Statute of Brčko District 2009).
It is characterized by a temperate continental climate and what is considered the most fertile land B&H. The basis of its hydrography is the Sava River with its tributaries, including several high flooding bodies of water, one of the District's problems. The economy mainly rests upon agriculture. Industrial production is present to smaller extent and so is trade. The development potential of Brčko District lies in development of industry, in particular food industry, which along with existing agricultural production may become the backbone of economy in the future. (Sources: http://www.skupstinabd.ba/, http://www.bdcentral.net/)


Gdje je opština? Google map
NOTE: by clicking the year number you can sort the table for that year alone
Statistics variable2004200520062007200820092010201120122013
Population estimate75628.0075643.0075664.0075674.0075625.0075666.0075626.00
Average net wage675.00673.00684.00729.00768.00796.98807.63818.93817.48
Surface area402.00
Natural increase147.00170.00158.0015.0010.00-49.0041.00-48.00
Number of doctors
Number of unemployed persons18230.0017902.0013962.0011534.0010561.0011985.0011830.0012274.0012500.00
Number of unemployed women6429.006099.006402.006433.006538.00
Number of employed persons8984.009848.0010941.0011568.0011982.0016347.0016113.0016259.00
Number of employed women
Number of primary pupils6916.006766.006264.006283.00
Number of emigrants790.00856.00776.00
Number of immigrants567.00608.00561.00
Number of voters in local elections32230.0047049.0043856.00
Number of voters in general elections31131.0034911.00
Number of registred voters in local elections 53036.0080208.0083932.00
Number of registred voters in general elections 54420.0053740.00
Population density188.13188.17188.22188.24188.12188.22188.12
Unemployment rate66.5858.6451.3247.7250.0141.9843.2443.46
Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate)7435.668039.587488.577662.067947.117863.518026.34
Number of inhabitants per doctor
Labor force23810.0022475.0022129.0023967.0028177.0028387.0028759.00
Number of primary pupils per 1000 inhabitants91.3989.4782.7883.08
Voters turnout in general elections57.2164.96
Voters turnout in local elections60.7758.6652.25
Net migration-223.00-248.00-215.00
Number of live births977.00922.00976.00905.00934.00916.00905.00964.00914.00
Number of deceased persons830.00742.00818.00890.00912.00906.00954.00923.00940.00
Percentage of labor force in population31.4829.7129.0031.6737.2637.5238.03
Birth rate12.9111.9612.3412.1011.9712.7412.09
Mortality rate10.8211.7712.0511.9712.6112.2012.43
Rate of natural increase2.090.200.290.13-0.650.54-0.34
Preliminary results of the Census of population93028.00

Sources

Population estimate 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :For methodological explanations see p.52.

Population estimate 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NOTE :For methodological explanations see p. 3.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :For methodological explanations see p.36.

Population estimate 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :For methodological explanations see p. 52.

Population estimate 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 2.

Population estimate 2011

Population estimate 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Population estimate 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Unpublished data, available upon request.

Average net wage 2005

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2005, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 1, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.14, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-1.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NOTE :For more information see p. 2.

Average net wage 2006

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2006, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.10, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NOTE :For more information see p. 2.

Average net wage 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.10, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NOTE :Form more information see p. 2.

Average net wage 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.10, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NOTE :For more information see p. 2.

Average net wage 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :For more information see p. 50.

Average net wage 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 46.

Average net wage 2011

Average net wage 2012

Average net wage 2013

Surface area 2009

  1. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :Source used for information about surface area of Brčko District.

Surface area 2013

Natural increase 2005

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2005, Demografija 2004-2008 (Brčko), Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-demografija.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NOTE :For methodological explanations see p.1.

Natural increase 2006

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2006, Demografija 2004-2008 (Brčko), Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-demografija.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NOTE :For methodological explanations see p.1.

Natural increase 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Demografija 2004-2008 (Brčko), Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-demografija.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NOTE :For methodological explanation see p. 1.

Natural increase 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2008, Demografija 2004-2008 (Brčko), Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-demografija.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NOTE :For methodological explanation see p. 1.

Natural increase 2009

Natural increase 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 2.

Natural increase 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Natural increase 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Natural increase 2013

Number of doctors 2008

Number of doctors 2009

  1. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of doctors 2010

  1. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of doctors 2011

Number of doctors 2012

Number of doctors 2013

Number of unemployed persons 2005

Number of unemployed persons 2006

Number of unemployed persons 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NOTE :Unemployed persons – state as of 31st December 2007.

Number of unemployed persons 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.20, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NOTE :Unemployed persons – state as of 31st December 2008.

Number of unemployed persons 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Unemployed persons – state as of 31st December 2009.

Number of unemployed persons 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Methodological explanations are not available.

Number of unemployed persons 2011

Number of unemployed persons 2012

Number of unemployed persons 2013

Number of unemployed women 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NOTE :Unemployed persons – state as of 31st December 2008.

Number of unemployed women 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Methodological explanations are not available.

Number of unemployed women 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Methodological explanations are not available.

Number of unemployed women 2012

Number of unemployed women 2013

Number of employed persons 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of employed persons 2006

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2006, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 1, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.28, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-1.pdf, website accessed on: 2011-03-01

Number of employed persons 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 6, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.16, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-6.pdf, website accessed on: 2011-04-04

Number of employed persons 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2008, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.14, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-03-01

Number of employed persons 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31

Number of employed persons 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Methodological explanations are not available.

Number of employed persons 2011

Number of employed persons 2012

Number of employed persons 2013

Number of employed women 2008

  1. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of employed women 2010

Number of employed women 2011

Number of employed women 2012

Number of employed women 2013

Number of primary pupils 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of primary pupils 2006

  1. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of primary pupils 2007

  1. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of primary pupils 2008

  1. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of primary pupils 2009

  1. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of primary pupils 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NOTE :For methodological explanations see p. 3.

Number of primary pupils 2011

Number of primary pupils 2012

Number of primary pupils 2013

Number of emigrants 2009

  1. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of emigrants 2010

  1. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of emigrants 2011

Number of emigrants 2012

Number of emigrants 2013

Number of immigrants 2009

  1. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of immigrants 2010

Number of immigrants 2011

Number of immigrants 2012

Number of immigrants 2013

Number of voters in local elections 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NOTE :The value for Brčko District is the sum of Opcija FBiH and Opcija RS. The value for Mostar is the sum of electoral units values.

Number of voters in local elections 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Number of voters in local elections 2012

Number of voters in general elections 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NOTE :The value for Brčko District is the sum of Opcija FBiH and Opcija RS. The value for Mostar is the sum of electoral units values.

Number of voters in general elections 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,
    NOTE :The value for Brčko District is the sum of Opcija FBiH and Opcija RS. The value for Mostar is the sum of electoral units values.

Number of registred voters in local elections 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NOTE :The value for Brčko District is the sum of Opcija FBiH and Opcija RS. The value for Mostar is the sum of electoral units values.

Number of registred voters in local elections 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Number of registred voters in local elections 2012

Number of registred voters in general elections 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NOTE :The value for Brčko District is the sum of Opcija FBiH and Opcija RS. The value for Mostar is the sum of electoral units values.

Number of registred voters in general elections 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NOTE :The value for Brčko District is the sum of Opcija FBiH and Opcija RS. The value for Mostar is the sum of electoral units values.

Population density 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :For methodological explanations see p. 52.
  2. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :For methodological explanations see p. 36. Source used only for data from Brčko District.

Population density 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :For methodological explanations see p. 36. Source used only for data from Brčko District.

Population density 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :For methodological explanations see p. 52.
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :For methodological explanations see p. 36. Source used only for data from Brčko District.

Population density 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanations see p. 2.
  2. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :Source used for data on the surface area of Brčko District.

Population density 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Population density 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Population density 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Unpublished data, available upon request.

Unemployment rate 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data on the number of employed persons are not available for Brčko District.

Unemployment rate 2006

Unemployment rate 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Unemployment rate 2008

Unemployment rate 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Unemployed persons – state as of 31st December 2009. Data on the number of employed persons are in the same source. Methodological explanations are not available.

Unemployment rate 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 46.

Unemployment rate 2011

Unemployment rate 2012

Unemployment rate 2013

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
  2. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NOTE :For methodological explanations see p. 3
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Source used for data on the population estimate in District. For methodological explanation see p. 52.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2008

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2009

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.4, 5, 7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see pp. 46-48.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate in District. For methodological explanation see p. 2.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanation see p. 2.

Gross Domestic Product (GDP) per capita (estimate) 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Unpublished data, available upon request.

Number of inhabitants per doctor 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 46.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.

Number of inhabitants per doctor 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanations see p. 52. Data on the number of doctors are not available.

Number of inhabitants per doctor 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Data on the number of doctors are not available.

Number of inhabitants per doctor 2011

Number of inhabitants per doctor 2012

Number of inhabitants per doctor 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.

Labor force 2005

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2005, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NOTE :Unemployed persons – state as of 31st December 2005.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data on the number of employed persons are not available for Brčko District.

Labor force 2006

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2006, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 1, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.28, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-1.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2006, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NOTE :Unemployed persons – state as of 31st December 2006.

Labor force 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NOTE :Unemployed persons – state as of 31st December 2007.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 6, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.16, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-6.pdf, website accessed on: 2011-04-04
    NOTE :Source used for data on the number of employed persons.

Labor force 2008

Labor force 2009

Labor force 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 46.

Labor force 2011

Labor force 2012

Labor force 2013

Number of primary pupils per 1000 inhabitants 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.4, 5, 7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see pp. 46-48.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NOTE :Data for Brčko District are not available.
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanations see p. 52.

Number of primary pupils per 1000 inhabitants 2008

Number of primary pupils per 1000 inhabitants 2009

Number of primary pupils per 1000 inhabitants 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
  2. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NOTE :For methodological explanations see p. 3

Number of primary pupils per 1000 inhabitants 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Number of primary pupils per 1000 inhabitants 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Number of primary pupils per 1000 inhabitants 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Unpublished data, available upon request.

Voters turnout in general elections 2006

Voters turnout in general elections 2010

Voters turnout in local elections 2004

Voters turnout in local elections 2008

Voters turnout in local elections 2012

Net migration 2009

Net migration 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 46.

Net migration 2011

Net migration 2012

Net migration 2013

Number of live births 2005

Number of live births 2006

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2006, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2006, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :For methodological explanations see p. 52.

Number of live births 2007

Number of live births 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 46.

Number of live births 2009

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2009, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 2.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :For methodological explanations see p. 52.

Number of live births 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see pg. 2-3.

Number of live births 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 9.

Number of live births 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Number of live births 2013

Number of deceased persons 2005

Number of deceased persons 2006

Number of deceased persons 2007

Number of deceased persons 2008

Number of deceased persons 2009

Number of deceased persons 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 2.

Number of deceased persons 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Number of deceased persons 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Number of deceased persons 2013

Percentage of labor force in population 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanations see p. 2.
  2. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :Source used for data on the surface area of Brčko District.
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Source used for data on the number of unemployed persons. For methodological explanations see p. 52.

Percentage of labor force in population 2008

Percentage of labor force in population 2009

Percentage of labor force in population 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 46.

Percentage of labor force in population 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Percentage of labor force in population 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanation see p. 2.

Percentage of labor force in population 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Methodological explanations are not available.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Source used for data on the population estimate. Unpublished data, available upon request.

Birth rate 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the population estimate and the number of deceased persons. For methodological explanations see p. 2.

Birth rate 2008

Birth rate 2009

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2009, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 2.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, 49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Source used for data on the number of live births and the population estimate. For methodological explanations see p. 52.

Birth rate 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the population estimate and the number of live-births. For methodological explanations see pp. 2-3.

Birth rate 2011

Birth rate 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Birth rate 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Unpublished data, available upon request.

Mortality rate 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the population estimate and the number of live-births. For methodological explanations see pp. 2-3.

Mortality rate 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 2.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanations see p. 36.

Mortality rate 2009

Mortality rate 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :Source used for data on the population estimate and the number of deceased persons. For methodological explanations see p. 2.

Mortality rate 2011

Mortality rate 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the deceased persons and the population estimate. For methodological explanation see p. 2.

Mortality rate 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Unpublished data, available upon request.

Rate of natural increase 2007

Rate of natural increase 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Source used for data on the number of live births and the number of deceased persons. For methodological explanations see p. 52.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NOTE :Source used for data on the population estimate. For methodological explanations see p. 36.

Rate of natural increase 2009

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2009, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see pg. 2-3.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, 49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NOTE :Source used for data on the number of live births, the number of deceased persons and the population estimate. For methodological explanations see p. 52.

Rate of natural increase 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NOTE :For methodological explanations see p. 2.

Rate of natural increase 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :For methodological explanation see p. 2.

Rate of natural increase 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NOTE :Source used for data on the deceased persons and the population estimate. For methodological explanation see p. 2.

Rate of natural increase 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NOTE :Methodological explanations are not available.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NOTE :Unpublished data, available upon request.

Preliminary results of the Census of population 2013

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NOTE :For methodological explanation see p. 2-3.
Title Type Year
AKCIONI PLAN ENERGETSKI ODRŽIVOG RAZVOJA (SEAP) Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/akti-odjeljenja-za-prostorno-planiranje/doc_download/5304-2015-08-16-akcioni-plan-odrzivog-razvoja-brcko-distrikta-bih, Author: Brčko Distrikt Budget 2015
Izvještaj o izvršenju budžeta 2013. godine Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/3923-df-tr-izvrsenje-budzeta-brcko-distrikta-bih-za-2013-godinu, Author: Brčko Distrikt Budget 2014
Budžet za 2015. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/5132-df-tr-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2015-godinu, Author: Brčko Distrikt Budget 2014
Budžet za 2014. godinu http://bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/3316-df-tr-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2014-godinu, Author: Brčko Distrikt Budget 2013
Budžet za 2012. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/1340-df-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2012-godinu, Author: Brčko Distrikt Budget 2012
Izvještaj o izvršenju budžeta 2012. godine Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/servisizagradane/konkursi/doc_download/2334-df-tr-izvrsenje-budzeta-brcko-distrikta-bih-za-2012, Author: Brčko Distrikt Report 2012
Budžet za 2013. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/2414-df-tr-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2013-godinu, Author: Brčko Distrikt Budget 2012
Budžet za 2011. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/569-df-tr-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2011, Author: Brčko Distrikt Budget 2011
Statut Brčko Distrikta Izvor: http://www.bdcentral.net/images/stories/Vazni_akti/Statut/Ba/statut_brcko_distrikta_bih-precisceni_tekst-2-10-ba.pdf, Author: Brčko Distrikt Statute 2010
Budžet za 2010. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/images/stories/Vazni_akti/Budzet/Hr/proracun2010-hr.pdf, Author: Brčko Distrikt Budget 2009
Budžet za 2009. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/images/stories/Vazni_akti/Budzet/Ba/Budzet2009-Ba.pdf, Author: Brčko Distrikt Budget 2009
Strategija razvoja Brčko Distrikta BiH za period 2008.-2017. godina Izvor: http://www.bdcentral.net/images/stories/Vazni_akti/Strateski_dokumenti/strategija_razvoja_brcko_distrikta_2008-2017-ba.pdf, Author: Brčko Distrikt Strategic document 2008