Skip to Navigation

Statistika > Procenat radne snage u populaciji

Opis:

Procenat radne snage u populaciji predstavlja procenat aktivnog stanovništva (zaposleni i ne zaposleni) u ukupnom broju stanovnika.

[Prikazati definiciju]

Procenat radne snage u populaciji dobiven je prema slijedećoj formuli:

Procenat radne snage u populaciji = (radna snaga/procijenjeni broj stanovnika) * 100

[Sakriti definiciju]

 

općina/opština2007200820092010201120122013
Banja Luka33.2532.8435.0034.3434.2834.3934.31
Banovići40.1839.5840.0040.5341.2840.4840.76
Berkovići25.5225.5824.0025.3725.7726.6427.52
Bihać34.9834.4133.0034.7535.2835.6136.04
Bijeljina30.2930.9432.0032.0331.9331.1931.05
Bileća35.0732.0331.0035.8932.3933.1131.35
Bosanska Krupa25.0624.6325.0026.2627.2627.4227.72
Bosanski Petrovac27.8130.5630.0029.3330.0430.7431.09
Bosansko Grahovo26.7227.4328.0029.8230.7731.0431.77
Bratunac20.7321.6522.0022.1022.5022.1920.82
Brčko Distrikt31.4829.7129.0031.6737.2637.5238.03
Breza29.9530.7232.0032.6533.0134.2934.54
Brod24.8024.4426.0026.4827.1026.9727.64
Bugojno25.3924.6724.0026.2326.3426.4827.16
Busovača30.8428.3628.0029.6329.5129.7130.22
Bužim22.6920.0321.0023.1124.6026.4927.04
Čajniče30.6232.7331.0029.1528.8428.4528.22
Čapljina25.5726.6725.0026.4526.8328.1028.14
Cazin24.0221.9622.0024.0824.5724.9125.33
Čelić24.9423.3823.0024.3924.6325.4525.91
Čelinac24.3625.1025.0023.3924.7924.6925.86
Centar64.4967.6969.0069.4969.0569.9769.22
Čitluk34.0935.4535.0040.3341.2142.6445.09
Derventa19.0119.2519.0019.1820.2520.8721.74
Doboj31.8230.0131.0030.6231.3031.4928.79
Doboj Istok40.9939.3738.0038.7438.4939.4340.76
Doboj Jug41.6440.8241.0042.7540.0341.2439.76
Dobretići35.1231.0327.0024.7325.5824.5023.54
Domaljevac24.8421.3621.0021.9420.8320.8419.63
Donji Vakuf30.0730.8931.0031.6832.1132.2132.37
Donji Žabar19.11
Drvar18.5719.7319.0019.4820.1920.8920.38
Foča27.8030.6228.0026.2326.9126.6827.08
Foča - Ustikolina32.5531.6532.0032.3033.6831.0432.85
Fojnica33.7631.9832.0033.7634.6034.5534.92
Gacko42.1643.8639.0040.2741.5439.8639.76
Glamoč23.0523.3225.0027.0827.0125.1324.53
Goražde26.2126.8327.0028.4128.5329.7530.74
Gornji Vakuf-Uskoplje28.0627.4928.0028.6629.5729.8030.10
Gračanica32.1130.9631.0032.6633.1533.7534.04
Gradačac28.6927.5728.0029.5230.5030.9730.91
Gradiška25.8225.4026.0024.8625.3625.2925.59
Grude24.6323.2524.0028.6329.5430.6630.64
Hadžići39.4438.5239.0041.6141.8641.3541.74
Han Pijesak30.2532.3331.0029.8329.9730.1529.92
Ilidža45.3247.2348.0048.6649.1848.7947.58
Ilijaš38.3138.8139.0040.0639.9240.5440.32
Istočna Ilidža26.2525.7627.0025.5726.1425.7726.88
Istočni Drvar
Istočni Mostar
Istočni Stari Grad
Istočno Novo Sarajevo66.8166.2865.0055.8153.0953.6552.64
Jablanica31.2732.3932.0033.2730.6632.2735.35
Jajce29.1826.2525.0025.8226.2826.7327.70
Jezero30.9132.7935.0036.0735.5936.0535.30
Kakanj29.4129.4930.0034.2533.7230.9130.95
Kalesija33.4232.8033.0034.3235.1835.0534.98
Kalinovik19.1817.6116.0015.4316.3416.0316.52
Kiseljak27.4127.0227.0029.5129.3629.9030.25
Kladanj33.5432.8930.0031.1731.2831.1431.49
Ključ20.6720.1121.0020.5220.2120.9821.02
Kneževo27.4127.3426.0026.9727.9628.4129.42
Konjic28.0927.9227.0028.6728.6829.9231.35
Kostajnica25.4235.5525.0024.5125.4624.2525.31
Kotor Varoš28.8428.2730.0029.8331.3331.7332.30
Kozarska Dubica18.0419.5518.0018.1117.7117.7517.41
Kreševo30.9432.3535.0034.7735.0933.1834.13
Krupa na Uni28.2231.7932.0029.7330.2233.0332.69
Kupres (FBiH)32.8632.0632.0034.0534.2634.1436.29
Kupres (RS)
Laktaši27.2831.7330.0028.9128.9129.7629.40
Livno24.4123.8923.0024.0824.9425.3325.75
Ljubinje32.8133.4831.0033.4929.8130.3828.83
Ljubuški24.1423.8324.0024.7724.9226.0426.52
Lopare14.7115.0615.0015.1515.2415.3114.72
Lukavac34.2234.7835.0035.4936.6937.2937.74
Maglaj37.5436.4136.0036.5536.6337.1238.28
Milići27.4229.1128.0027.5328.4828.7727.85
Modriča25.2626.3728.0027.5427.6428.6029.37
Mostar36.1036.3836.0037.6237.9639.3040.25
Mrkonjić Grad30.7230.0132.0030.0932.0931.7031.44
Neum26.9127.3828.0028.8029.2030.3131.20
Nevesinje25.0722.9123.0022.5722.9823.3223.57
Novi Grad27.2826.4526.0025.9826.4425.5225.04
Novi Grad Sarajevo29.5130.2131.0033.0432.8133.9233.77
Novi Travnik25.5224.1825.0027.0927.6728.8829.26
Novo Goražde/Ustiprača23.1922.5820.0018.6418.2216.3716.95
Novo Sarajevo39.4941.6342.0045.1445.3846.8444.09
Odžak28.0426.0726.0027.4028.6329.1929.08
Olovo30.1028.6728.0028.7730.6530.6930.56
Orašje31.4828.2728.0029.4129.5830.4530.59
Osmaci15.1118.1411.0011.1911.0317.3915.96
Oštra Luka43.9545.8742.0036.0538.7439.0936.31
Pale35.8335.0734.0032.2632.7833.0731.90
Pale - Prača21.3221.2322.0022.6623.2423.2123.93
Pelagićevo10.1212.2312.0012.3913.2313.0013.74
Petrovac327.47226.64177.00135.47123.08114.0496.01
Petrovo18.3919.1920.0019.5019.4820.2520.92
Posušje26.2427.2328.0033.4033.0632.1531.44
Prijedor29.5428.5128.0027.8927.9426.5525.08
Prnjavor17.4716.1817.0016.5416.7216.6017.11
Prozor-Rama19.7319.9319.0019.0619.8720.3418.89
Ravno5.355.986.006.077.177.206.75
Ribnik21.6322.5423.0022.9023.1123.8925.12
Rogatica26.1926.6925.0024.0725.5625.6826.04
Rudo21.5021.1022.0022.7123.8825.0426.16
Šamac20.3321.5322.0021.1921.0020.8821.68
Sanski Most19.8118.6018.0018.9018.5018.1218.58
Sapna27.3525.3125.0026.0126.6125.0225.28
Šekovići18.8518.6020.0020.6821.4521.2821.75
Šipovo38.1835.8138.0036.6838.2638.1937.97
Široki Brijeg32.4530.9034.0037.7237.0338.5138.33
Sokolac28.1627.9730.0028.6329.2529.0528.76
Srbac19.3320.3020.0019.3618.4817.9218.38
Srebrenica13.1015.6915.0015.1015.1014.4314.23
Srebrenik28.4028.3728.0029.4530.3231.1031.39
Stari Grad Sarajevo43.8043.2643.0039.8038.4939.5438.34
Stolac25.6923.7923.0023.3221.7822.6822.79
Teočak30.7429.3729.00253.4731.0132.7632.47
Tešanj34.1532.5033.0032.9433.7935.4136.31
Teslić22.1321.9122.0022.2522.6622.4022.93
Tomislavgrad20.4119.6619.0019.8119.5119.5619.82
Travnik34.4732.9232.0033.2134.1534.8134.27
Trebinje38.4036.3537.0037.4437.5036.9234.84
Trnovo (FBiH)28.8727.9229.0031.6634.8138.9430.18
Trnovo (RS)15.7516.6616.0016.4316.9917.6818.51
Tuzla38.2837.9438.0026.4439.5039.6839.46
Ugljevik30.8831.7632.0032.7033.6334.2834.99
Usora37.5636.8633.0028.4426.8626.4925.32
Vareš27.5625.8025.0024.2324.5125.8226.00
Velika Kladuša25.9923.7823.0024.7625.3725.8825.95
Višegrad19.7120.5520.0020.1520.1321.1522.40
Visoko39.3639.2039.0038.6139.4140.9541.09
Vitez35.6135.4435.0036.4836.4237.4339.54
Vlasenica12.4112.3313.0012.5212.5512.9913.08
Vogošća39.4138.0539.0039.6240.3437.4236.13
Vukosavlje
Zavidovići34.9132.0631.0031.3831.8628.7029.17
Zenica37.4936.5737.0036.7336.9537.1337.25
Žepče27.1726.0825.0027.1427.8729.2829.86
Živinice38.5938.2438.0039.6640.3039.7039.65
Zvornik28.2826.6226.0025.3224.8125.3525.50

 

Izvori

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg., http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2007, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  14. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja navedena su na str. 2.
  15. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  16. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na tr. 52

Procenat radne snage u populaciji 2008

  1. , 2008, , , pg., ,

Procenat radne snage u populaciji 2009

  1. , 2009, , , pg., ,

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  3. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na str. 46.

Procenat radne snage u populaciji 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 88.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401-402, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Procenat radne snage u populaciji 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 93.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o procjeni broja stanovnika u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2.

Procenat radne snage u populaciji 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 95.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  13. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 101.
  15. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.