Skip to Navigation

Statistika > Površina

Opis:

 

općina/opština20092013
Banja Luka1,238.911,238.91
Banovići185.00185.00
Berkovići249.69249.69
Bihać900.00900.00
Bijeljina733.85733.85
Bileća632.33632.33
Bosanska Krupa561.00561.00
Bosanski Petrovac709.00709.00
Bosansko Grahovo780.00780.00
Bratunac293.49293.49
Brčko Distrikt402.00
Breza72.9072.90
Brod229.30229.30
Bugojno361.00361.00
Busovača158.00158.00
Bužim129.00129.00
Čajniče274.60274.60
Čapljina256.00256.00
Cazin356.00356.00
Čelić140.00140.00
Čelinac361.81361.81
Centar33.0033.00
Čitluk181.00181.00
Derventa516.84516.84
Doboj772.09772.09
Doboj Istok41.0041.00
Doboj Jug10.2010.20
Dobretići59.0059.00
Domaljevac44.4044.40
Donji Vakuf320.00320.00
Donji Žabar46.7646.76
Drvar589.30589.30
Foča1,134.581,134.58
Foča - Ustikolina169.40169.40
Fojnica306.00306.00
Gacko735.88735.88
Glamoč1,033.601,033.60
Goražde248.80248.80
Gornji Vakuf-Uskoplje402.00402.00
Gračanica216.00216.00
Gradačac218.00218.00
Gradiška761.74761.74
Grude220.80220.80
Hadžići273.30273.30
Han Pijesak322.90322.90
Ilidža143.40143.40
Ilijaš308.60308.60
Istočna Ilidža27.9027.90
Istočni Drvar75.3075.30
Istočni Mostar85.2485.24
Istočni Stari Grad69.8469.84
Istočno Novo Sarajevo34.6934.69
Jablanica301.00301.00
Jajce339.00339.00
Jezero55.6055.60
Kakanj377.00377.00
Kalesija201.00201.00
Kalinovik681.15681.15
Kiseljak165.00165.00
Kladanj331.00331.00
Ključ358.00358.00
Kneževo332.90332.90
Konjic1,169.001,169.00
Kostajnica85.1285.12
Kotor Varoš564.26564.26
Kozarska Dubica499.01499.01
Kreševo149.00149.00
Krupa na Uni84.3384.33
Kupres (FBiH)569.80569.80
Kupres (RS)47.8047.80
Laktaši388.37388.37
Livno994.00994.00
Ljubinje319.07319.07
Ljubuški292.70292.70
Lopare292.55292.55
Lukavac337.00337.00
Maglaj290.00252.00
Milići279.13279.13
Modriča319.80319.80
Mostar1,175.001,175.00
Mrkonjić Grad677.43677.43
Neum225.00225.00
Nevesinje877.08877.08
Novi Grad472.72472.72
Novi Grad Sarajevo47.2047.20
Novi Travnik242.00242.00
Novo Goražde/Ustiprača119.00119.00
Novo Sarajevo9.909.90
Odžak158.40158.40
Olovo407.80407.80
Orašje121.80121.80
Osmaci78.1078.10
Oštra Luka204.91204.91
Pale492.80492.80
Pale - Prača86.4086.40
Pelagićevo122.49122.49
Petrovac154.90154.90
Petrovo143.90143.90
Posušje461.10461.10
Prijedor834.06834.06
Prnjavor629.95629.95
Prozor-Rama477.00477.00
Ravno286.00331.00
Ribnik511.10511.10
Rogatica645.00645.00
Rudo347.63347.63
Šamac177.54177.54
Sanski Most781.00781.00
Sapna118.00118.00
Šekovići237.20237.20
Šipovo553.41553.41
Široki Brijeg387.60387.60
Sokolac693.45693.45
Srbac452.51452.51
Srebrenica526.83526.83
Srebrenik248.00248.00
Stari Grad Sarajevo51.4051.40
Stolac331.00286.00
Teočak29.0029.00
Tešanj155.90155.90
Teslić837.97837.97
Tomislavgrad967.40967.40
Travnik529.00529.00
Trebinje854.50854.50
Trnovo (FBiH)338.40338.40
Trnovo (RS)116.20116.20
Tuzla294.00294.00
Ugljevik165.17165.17
Usora49.8049.80
Vareš390.10390.10
Velika Kladuša331.00331.00
Višegrad448.14448.14
Visoko230.80230.80
Vitez159.00159.00
Vlasenica225.32225.32
Vogošća71.7071.70
Vukosavlje94.9094.90
Zavidovići590.30556.00
Zenica558.50558.50
Žepče282.00282.30
Živinice291.00291.00
Zvornik376.14376.14

 

Izvori

Površina 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Statistički godišnjak/ljetopis 2009., Federalni zavod za statistiku, pg.39, http://www.fzs.ba/Statisticki%20godisnjak%202009.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Žepče – nije u potpunosti riješena granica sa općinom Maglaj
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.6-7, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Budući da se podaci odnose na 2013. godinu, te da je opština Stanari još u postupku konstituisanja svojih organa, u Godišnjaku nisu prikazani podaci za novonastalu opštinu. Objašnjenje se nalazi na stranici 488. Statističkog godišnjaka Republike Srpske 2014.
  3. , 2013, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikti nisu dostupni.