Skip to Navigation

Statistika > Izlaznost na općim izborima

Opis:

Izlaznost na općim izborima predstavlja broj glasača u odnosu na ukupan broj registrovanih birača na općim izborima izražen u procentima.

 

općina/opština20062010
Banja Luka51.5954.48
Banovići75.4879.59
Berkovići55.2261.17
Bihać46.3652.86
Bijeljina53.1654.40
Bileća58.4067.36
Bosanska Krupa46.8954.63
Bosanski Petrovac48.4644.37
Bosansko Grahovo43.9647.07
Bratunac57.7754.24
Brčko Distrikt57.2164.96
Breza59.4565.40
Brod54.2046.99
Bugojno57.0457.60
Busovača61.2363.96
Bužim52.6361.96
Čajniče64.5764.11
Čapljina55.9959.02
Cazin52.3353.43
Čelić54.0451.10
Čelinac61.3658.94
Centar58.0956.84
Čitluk52.6944.78
Derventa48.1743.87
Doboj61.1860.08
Doboj Istok52.8464.48
Doboj Jug50.1459.64
Dobretići39.5642.91
Domaljevac43.0746.21
Donji Vakuf60.9963.19
Donji Žabar64.3972.98
Drvar56.9661.95
Foča61.5465.96
Foča - Ustikolina71.9271.27
Fojnica62.2767.93
Gacko63.4969.23
Glamoč60.3352.56
Goražde61.9762.24
Gornji Vakuf-Uskoplje66.2864.61
Gračanica56.4359.94
Gradačac48.1555.54
Gradiška54.8948.99
Grude42.1150.49
Hadžići64.5763.91
Han Pijesak74.66129.90
Ilidža54.3555.91
Ilijaš58.0955.83
Istočna Ilidža61.7166.93
Istočni Drvar73.0851.19
Istočni Mostar44.8373.75
Istočni Stari Grad54.6266.93
Istočno Novo Sarajevo62.4964.49
Jablanica65.3668.33
Jajce56.5353.07
Jezero64.1452.47
Kakanj53.3962.56
Kalesija57.8857.05
Kalinovik73.8778.65
Kiseljak59.5757.12
Kladanj65.0882.68
Ključ51.8648.73
Kneževo66.4860.28
Konjic63.6867.99
Kostajnica56.2352.95
Kotor Varoš62.4250.93
Kozarska Dubica56.4651.27
Kreševo58.4362.78
Krupa na Uni63.7255.73
Kupres (FBiH)50.7047.97
Kupres (RS)64.7862.30
Laktaši59.2157.09
Livno50.4456.72
Ljubinje66.2270.88
Ljubuški45.5352.34
Lopare63.4459.99
Lukavac51.2057.21
Maglaj50.5154.76
Milići57.3259.40
Modriča54.5750.86
Mostar53.8154.56
Mrkonjić Grad53.5355.55
Neum51.4143.03
Nevesinje58.6759.90
Novi Grad67.4666.51
Novi Grad Sarajevo49.7256.96
Novi Travnik57.6658.79
Novo Goražde/Ustiprača53.6451.82
Novo Sarajevo56.2156.93
Odžak52.4247.80
Olovo59.6764.11
Orašje55.0453.95
Osmaci61.2159.90
Oštra Luka54.6446.59
Pale50.4253.85
Pale - Prača74.2373.69
Pelagićevo60.8964.46
Petrovac40.6844.51
Petrovo46.8256.39
Posušje53.7156.10
Prijedor55.2351.85
Prnjavor55.4148.43
Prozor-Rama67.6262.33
Ravno67.4570.22
Ribnik69.9660.16
Rogatica48.2459.31
Rudo54.5153.18
Šamac58.6653.56
Sanski Most48.9154.96
Sapna57.9564.93
Šekovići68.9968.77
Šipovo61.3360.56
Široki Brijeg59.8967.25
Sokolac59.3270.74
Srbac67.4265.42
Srebrenica55.9954.48
Srebrenik55.7258.24
Stari Grad Sarajevo61.3059.34
Stolac71.7570.91
Teočak57.9855.73
Tešanj50.4757.60
Teslić54.9750.28
Tomislavgrad42.1346.65
Travnik57.6859.19
Trebinje48.6256.62
Trnovo (FBiH)75.2878.04
Trnovo (RS)69.2971.55
Tuzla47.8151.90
Ugljevik68.7370.43
Usora36.5233.75
Vareš55.4757.58
Velika Kladuša52.9652.36
Višegrad55.9956.02
Visoko60.2665.76
Vitez61.4062.82
Vlasenica58.2264.52
Vogošća58.3559.27
Vukosavlje57.5956.92
Zavidovići49.9356.01
Zenica50.9057.16
Žepče50.3753.44
Živinice53.3658.13
Zvornik68.6661.17

 

Izvori

Izlaznost na općim izborima 2006

  1. , 2006, , , pg., ,

Izlaznost na općim izborima 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.