Skip to Navigation

Statistika > Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)

Opis:

Procjena BDP-a po stanovniku prema formuli Federalnog zavoda za programiranje razvoja za procjenu BDP-a (pogledati definiciju za detalje).

[Prikazati definiciju]

BDP (procjena) je izračunat prema formuli:

BDP (procjena) = [(broj zaposlenih u općini/opštini * prosječna plata u općini/opštini) / (broj zaposlenih u entitetu * prosječna plata u entitetu)] * BDP (u entitetu)

Za procjenu BDP-a po stanovniku, BDP(procjena) se podijeli sa procijenjenim brojem stanovnika u datoj općini/opštini.

*Iznos BDP-a predstavlja procjenu BDP-a po stanovniku. Formula je preuzeta iz publikacije "Makroekonomski pokazatelji po kantonima i općinama za 2007. i 2008. godinu" u izdanju Federalnog zavoda za programiranje razvoja. "Ovim se dobija približna procjena GDP-a kantona i općina, jer nisu uzete sve komponente koje utiču na izračun stvarnog GDP-a." (Makroekonomski pokazatelji po kantonima i općinama za 2007. i 2008. godinu, str. 4)

Definicija Federalnog zavoda za statistiku Federacije BiH: Federalni zavod za statistiku u ovom "Statističkom godišnjaku/ljetopisu" publicira konačne rezultate obračuna Bruto domaćeg proizvoda (BDP) prema proizvodnom pristupu za 2009. godinu za Federaciju BiH. Procjene statističkog praćenja neobuhvaćenih ekonomskih aktivnosti, uključene su u obračun Bruto domaćeg proizvoda, osim ilegalnih aktivnosti. (Statistički godišnjak/ljetopis 2010. str.145)

Definicija Republičkog zavoda za statistiku Republike Srpske: Bruto domaći proizvod za Republiku Srpsku, prikazan u ovoj publikaciji, urađen je po proizvodnom metodu, na bazi dodate vrijednosti, u tekućim i stalnim cijenama. Osnovne kategodije u obračunu bruto domaćeg proizvoda su: bruto vrijednost proizvodnje, međufazna potrošnja i bruto dodata vrijednost. (Statistički godišnjak RS 2010, str. 94.)

[Sakriti definiciju]

 

općina/opština2007200820092010201120122013
Banja Luka8,522.619,985.1110,219.1711,058.2010,980.288,493.418,719.94
Banovići6,750.477,331.117,063.927,329.077,589.755,962.897,768.66
Berkovići2,335.122,762.592,608.162,761.842,726.592,163.112,324.57
Bihać6,587.607,606.547,239.268,386.637,886.056,607.467,962.90
Bijeljina5,752.966,333.666,348.266,916.536,562.074,871.855,066.67
Bileća4,863.946,241.995,558.285,698.124,338.543,274.283,545.90
Bosanska Krupa3,157.273,526.833,176.143,205.573,430.733,223.873,625.90
Bosanski Petrovac3,955.904,775.673,929.593,952.294,187.594,739.715,086.04
Bosansko Grahovo4,920.126,682.417,096.297,340.347,723.554,886.097,842.73
Bratunac1,928.642,480.632,599.692,811.012,619.551,856.502,003.22
Brčko Distrikt7,435.668,039.587,488.577,662.067,947.117,863.518,026.34
Breza4,917.506,027.616,136.416,388.157,567.905,150.918,314.83
Brod4,183.375,239.206,124.606,729.866,652.575,071.985,066.73
Bugojno2,718.043,089.983,188.453,591.493,530.723,533.763,667.63
Busovača2,653.693,124.783,031.753,226.783,194.403,615.013,520.34
Bužim2,120.952,418.312,378.282,337.672,409.962,019.372,132.52
Čajniče4,020.176,008.074,667.254,608.554,511.263,406.623,212.29
Čapljina4,379.785,150.895,251.825,328.565,630.474,577.295,642.26
Cazin2,357.522,701.422,591.422,664.242,760.462,737.552,725.69
Čelić1,987.991,972.781,793.921,761.801,778.281,367.701,844.17
Čelinac3,443.224,236.603,746.224,168.004,552.673,185.303,236.02
Centar25,342.6229,932.6329,098.4629,627.8930,908.0922,281.1032,822.24
Čitluk6,107.796,827.786,753.188,065.348,377.0313,097.579,401.09
Derventa3,412.413,451.723,376.803,896.824,072.353,205.553,430.23
Doboj5,444.225,500.525,465.045,804.705,853.274,512.734,635.05
Doboj Istok3,476.873,723.313,207.412,908.912,876.342,912.513,367.20
Doboj Jug4,742.225,280.705,179.935,444.215,334.148,963.074,636.91
Dobretići1,017.462,252.952,308.602,327.482,329.581,941.842,414.08
Domaljevac2,600.272,694.102,781.762,911.902,825.882,783.942,460.04
Donji Vakuf3,306.833,862.153,558.373,542.003,705.764,062.103,737.86
Donji Žabar2,623.324,037.523,273.854,892.984,652.063,394.543,747.66
Drvar2,423.152,839.562,746.682,615.532,854.133,372.762,752.14
Foča3,783.066,504.255,126.735,541.925,609.184,268.944,368.95
Foča - Ustikolina2,976.002,515.453,183.623,300.114,375.133,983.754,783.24
Fojnica4,544.854,850.144,653.175,076.685,454.885,537.495,641.72
Gacko11,413.2113,022.9012,161.7213,652.7114,293.8610,156.6310,547.45
Glamoč3,299.614,245.644,550.714,834.265,022.394,796.964,495.54
Goražde4,193.104,322.124,865.855,201.365,784.246,594.656,853.45
Gornji Vakuf-Uskoplje2,922.633,442.933,733.764,302.524,643.135,096.334,459.55
Gračanica3,666.554,006.933,700.143,725.473,845.804,189.113,883.02
Gradačac3,437.723,668.423,406.733,522.603,800.874,033.773,757.27
Gradiška4,619.595,115.784,830.915,004.584,883.703,721.873,813.24
Grude4,026.964,456.604,877.217,260.067,782.658,093.477,787.78
Hadžići4,789.795,590.345,669.845,970.116,255.005,751.156,648.58
Han Pijesak5,584.766,775.595,903.275,923.676,233.194,350.104,516.03
Ilidža8,587.2210,188.3610,229.8610,239.8010,778.939,277.7310,270.10
Ilijaš3,091.863,560.643,172.053,496.063,692.914,894.373,931.29
Istočna Ilidža4,651.277,346.936,373.175,863.285,991.454,445.294,668.47
Istočni Drvar50,411.8531,303.9689,347.00115,260.66125,894.6924,279.9927,025.36
Istočni Mostar669.03810.93385.31325.11
Istočni Stari Grad2,255.272,709.532,615.082,390.161,906.831,481.431,609.60
Istočno Novo Sarajevo12,831.1217,308.2118,059.4813,573.0713,307.2910,818.5611,519.53
Jablanica5,745.916,930.756,552.156,476.056,354.424,364.737,044.10
Jajce3,353.673,802.963,714.034,133.004,519.083,764.435,055.05
Jezero1,077.381,488.951,367.782,007.991,424.581,057.131,102.35
Kakanj5,723.206,610.676,435.587,739.858,144.195,052.047,204.34
Kalesija2,159.252,458.102,301.162,410.472,517.472,560.282,658.44
Kalinovik2,576.682,964.142,399.142,370.122,509.421,872.191,966.33
Kiseljak3,877.374,492.584,420.794,914.384,926.104,667.514,992.36
Kladanj4,491.494,838.233,506.573,594.923,694.254,330.803,885.26
Ključ2,443.592,878.812,628.702,442.932,525.842,548.052,570.23
Kneževo3,039.354,067.063,509.073,558.203,786.282,620.482,365.26
Konjic3,916.324,795.164,455.474,587.844,981.817,021.545,474.30
Kostajnica3,343.976,610.223,602.273,778.413,838.172,814.963,056.35
Kotor Varoš4,929.014,208.694,258.224,729.984,694.253,651.224,032.56
Kozarska Dubica3,033.554,240.013,827.154,024.933,918.872,983.433,231.78
Kreševo5,325.006,135.926,256.426,296.146,332.347,772.496,217.64
Krupa na Uni1,420.953,121.962,274.652,250.142,002.261,944.701,860.64
Kupres (FBiH)6,351.446,763.567,232.237,915.028,495.528,652.489,670.66
Kupres (RS)1,307.412,040.461,935.161,731.961,779.25977.431,386.35
Laktaši6,873.407,565.726,955.037,693.857,366.565,555.585,606.86
Livno3,802.304,330.384,662.374,757.335,093.244,533.165,420.68
Ljubinje4,236.445,394.375,795.156,278.964,639.693,679.733,828.42
Ljubuški4,757.564,927.005,386.565,951.166,511.795,730.377,023.08
Lopare1,889.042,366.762,062.842,191.582,085.391,609.031,714.67
Lukavac4,798.625,616.325,266.315,220.985,537.925,578.835,716.85
Maglaj3,471.363,755.773,475.623,659.434,191.163,696.124,621.78
Milići4,935.465,997.484,222.365,648.255,876.824,094.653,889.31
Modriča3,919.984,523.844,644.735,012.145,108.664,053.434,166.65
Mostar8,777.0110,004.7710,025.5510,476.3910,927.898,763.1611,535.35
Mrkonjić Grad5,144.165,443.795,490.785,499.025,560.594,152.054,380.18
Neum5,146.576,051.596,350.576,966.107,214.228,791.738,051.40
Nevesinje2,452.002,836.293,012.523,321.803,248.012,309.452,340.13
Novi Grad3,855.744,596.043,739.284,353.294,404.403,267.323,226.55
Novi Grad Sarajevo5,366.466,443.706,082.926,753.796,963.848,412.787,485.91
Novi Travnik2,684.023,182.793,010.113,862.974,394.524,075.264,545.07
Novo Goražde/Ustiprača3,238.524,247.243,463.553,396.213,305.552,281.872,213.70
Novo Sarajevo13,225.6515,316.6114,380.2015,353.5416,176.5315,094.5915,928.66
Odžak2,910.273,339.543,068.773,133.963,613.854,997.953,658.07
Olovo3,330.543,799.833,572.623,445.443,791.253,658.143,886.22
Orašje4,591.475,146.935,026.805,202.185,526.025,900.365,899.66
Osmaci1,691.004,401.002,105.371,950.581,688.121,378.781,343.56
Oštra Luka3,563.106,780.964,187.273,497.914,010.863,105.893,539.95
Pale6,327.827,983.337,199.777,459.047,218.905,512.625,430.73
Pale - Prača2,383.422,384.892,905.532,888.673,131.442,864.593,022.30
Pelagićevo1,762.752,281.072,344.202,453.082,369.281,716.481,731.06
Petrovac66,175.0538,267.4331,480.5924,299.3623,104.9213,598.8112,224.27
Petrovo1,660.472,089.862,128.942,231.392,139.791,824.511,911.50
Posušje4,076.914,620.854,996.307,170.407,448.916,591.576,533.09
Prijedor4,675.745,093.664,617.834,815.884,875.513,693.713,793.45
Prnjavor3,446.123,590.023,562.313,722.273,605.462,592.232,746.26
Prozor-Rama2,820.483,168.263,088.683,347.423,592.903,884.412,932.47
Ravno1,323.871,624.361,715.521,793.602,357.301,860.342,307.63
Ribnik3,021.523,765.053,725.013,967.124,038.863,074.113,295.91
Rogatica3,588.965,054.624,234.274,295.394,327.453,229.723,207.06
Rudo1,869.322,411.692,138.002,436.252,430.531,892.951,895.29
Šamac3,233.273,608.173,239.933,669.533,516.292,653.872,460.02
Sanski Most2,733.042,868.232,810.012,766.132,701.892,542.412,854.19
Sapna1,626.761,813.131,714.211,714.201,816.901,271.311,645.58
Šekovići1,818.952,400.742,422.562,897.372,622.031,858.581,909.64
Šipovo4,481.325,046.174,595.084,973.775,130.983,951.774,241.69
Široki Brijeg4,488.154,865.806,239.937,239.087,807.2913,137.147,963.64
Sokolac5,104.025,934.445,808.235,779.865,965.844,276.254,285.29
Srbac3,582.254,207.603,809.923,885.043,575.432,561.192,648.47
Srebrenica1,466.982,424.832,089.972,646.922,762.602,123.552,287.65
Srebrenik3,250.303,642.863,253.953,241.253,305.453,679.203,179.01
Stari Grad Sarajevo11,468.9011,903.5911,008.6410,105.209,990.728,517.7810,224.39
Stolac2,309.742,571.382,492.382,516.482,562.542,783.502,504.49
Teočak1,809.242,138.172,048.122,108.311,984.532,420.972,097.96
Tešanj4,212.024,776.944,427.854,313.414,714.715,560.605,211.21
Teslić3,271.143,462.283,268.733,586.073,717.662,555.222,758.91
Tomislavgrad2,790.283,143.813,189.583,158.953,384.424,444.103,568.69
Travnik5,153.005,996.875,855.415,859.246,041.095,469.326,272.98
Trebinje7,213.478,207.868,235.4610,096.489,206.216,832.447,242.52
Trnovo (FBiH)3,685.784,397.254,041.164,368.755,640.515,967.004,296.96
Trnovo (RS)2,462.623,375.643,255.883,439.893,269.912,559.482,830.45
Tuzla8,550.999,797.319,252.068,366.049,549.517,982.189,508.80
Ugljevik7,696.128,995.529,407.1310,136.5010,179.648,058.858,479.29
Usora4,661.885,267.404,884.163,781.943,698.493,675.733,488.73
Vareš3,900.304,206.763,667.243,590.133,907.973,175.734,117.78
Velika Kladuša2,813.463,043.342,769.092,999.383,014.342,298.862,750.32
Višegrad2,677.013,663.183,640.454,133.003,839.283,056.553,246.53
Visoko5,409.225,967.455,172.085,104.635,703.806,814.815,490.46
Vitez4,635.565,524.375,015.595,054.285,315.678,309.986,316.41
Vlasenica1,716.012,259.192,448.652,484.122,323.061,782.271,797.16
Vogošća4,853.445,578.025,506.305,685.286,031.357,058.485,359.84
Vukosavlje584.58893.47849.751,008.48900.68754.541,000.69
Zavidovići3,368.493,546.353,401.543,089.883,278.253,392.142,860.28
Zenica5,943.886,958.206,743.816,325.357,079.455,114.217,524.63
Žepče2,491.662,813.332,648.732,972.983,145.134,393.193,483.20
Živinice4,355.835,032.844,777.234,982.925,109.555,635.204,777.46
Zvornik4,801.795,152.154,737.535,150.225,249.293,926.704,158.32

 

Izvori

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Federalni zavod za statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2007, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2007, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2007, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2007, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2007, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.
  13. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
  14. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 3.
  15. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika u Distriktu. Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 52.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

  1. , 2008, , , pg., ,
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2008, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59. 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Statistički godišnjak/ljetopis Federacije Bosne i Hercegovine 2011, Federalni zavod za statistiku, pg.91, 119, 155, 438-439, http://www.fzs.ba/Godisnjak2011.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj mjesečnoj neto plaći po općinama i u FBiH, o broju zaposlenih u FBiH, te o vrijednosti BDP-a u FBiH. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 88-89, 145-149.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  14. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.4, 5, 7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 46-48.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.418-419, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.401, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2011, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o prosječnoj neto plaći i broju zaposlenih u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 36.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o procjeni broja stanovnika u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2.
  16. Agenacija za statistiku BiH, 2011, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.467-468, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 89.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.404-405, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o broju zaposlenih u Republici Srpskoj i prosječnoj neto plaći u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 93.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i prosječnoj plati u Brčko Distriktu. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.
  16. Agenacija za statistiku BiH, 2012, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.420-421, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u F BiH, broju zaposlenih u F BiH i prosječnoj neto plaći u F BiH .
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.490-491, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih osoba po općinama, prosječne neto plate po općinama u RS, broju zaposlenih u RS i prosječnoj neto plaći u RS .
  3. Agenacija za statistiku BiH, 2013, Nacionalni računi Bruto domaći proizvod prema proizvodnom, dohodovnom i rashodnom pristupu 2014, Agenacija za statistiku BiH, pg.19, http://www.bhas.ba/tematskibilteni/GDP_2005-2013_001_01_bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o bruto domaćem proizvodu za Federaciju Bosne i Hercegovine, Republiku Srpsku i Brčko distrikt. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 14.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  13. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  14. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  15. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.