Skip to Navigation

Statistika > Broj zaposlenih žena

Opis:

Broj zaposlenih žena predstavlja ukupan broj žena zaposlenika ili vlasnika poslovnih subjekata, koje imaju zasnovan radni odnos na određeno ili neodređeno vrijeme.

[Prikazati definiciju]

Definicija Federalnog zavoda za statistiku, Federacije BiH: „Zaposlenik je fizička osoba koja ima zasnovan radni odnos s poslodavcem na neodređeno ili određeno vrijeme, a poslove obavlja u punom, nepunom ili skraćenom radnom vremenu.” (Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008., str.10).

Definicija Republičkog zavoda za statistiku Republike Srpske: "Zаposleni su svа licа kojа imаju zаsnovаn rаdni odnos nа neodređeno ili određeno vrijeme sа punim ili nepunim rаdnim vremenom.“ (Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., str. 78).

[Sakriti definiciju]

 

općina/opština20082010201120122013
Banja Luka26,836.0028,061.0028,170.0028,892.0029,260.00
Banovići1,359.001,230.001,229.001,160.001,156.00
Berkovići94.0088.0097.00105.00110.00
Bihać5,516.005,290.005,291.005,242.005,275.00
Bijeljina8,732.009,102.008,973.008,625.008,747.00
Bileća1,194.001,073.00690.00695.00769.00
Bosanska Krupa988.001,016.001,013.001,004.001,051.00
Bosanski Petrovac388.00340.00333.00333.00326.00
Bosansko Grahovo53.0065.0063.0063.0071.00
Bratunac807.00808.00784.00757.00770.00
Brčko Distrikt
Breza606.00668.00650.00654.00640.00
Brod1,319.001,388.001,351.001,300.001,223.00
Bugojno1,634.001,736.001,750.001,701.001,706.00
Busovača580.00613.00605.00608.00635.00
Bužim523.00526.00519.00462.00454.00
Čajniče317.00233.00209.00212.00194.00
Čapljina1,318.001,347.001,342.001,387.001,405.00
Cazin2,145.002,497.002,455.002,320.002,363.00
Čelić269.00269.00272.00273.00287.00
Čelinac1,196.00992.001,116.001,137.001,227.00
Centar21,178.0020,312.0020,000.0019,876.0019,652.00
Čitluk1,416.001,800.001,836.001,852.002,065.00
Derventa2,734.002,711.003,001.003,088.003,206.00
Doboj5,446.005,101.005,147.005,137.005,201.00
Doboj Istok477.00425.00453.00485.00559.00
Doboj Jug242.00288.00323.00314.00306.00
Dobretići12.0010.0011.0011.009.00
Domaljevac193.00226.00236.00222.00202.00
Donji Vakuf617.00569.00533.00494.00488.00
Donji Žabar137.00158.00154.00153.00153.00
Drvar411.00365.00387.00390.00302.00
Foča1,765.001,497.001,500.001,462.001,468.00
Foča - Ustikolina57.0063.0070.0059.0068.00
Fojnica901.00888.00894.00879.00887.00
Gacko1,138.00997.001,005.00978.00978.00
Glamoč164.00178.00165.00160.00145.00
Goražde1,844.002,087.002,249.002,560.002,640.00
Gornji Vakuf-Uskoplje695.00641.00649.00645.00639.00
Gračanica3,106.003,180.003,254.003,272.003,302.00
Gradačac2,321.002,554.002,614.002,623.002,584.00
Gradiška3,955.003,746.003,691.003,601.003,710.00
Grude748.001,034.001,090.001,143.001,162.00
Hadžići1,203.001,311.001,344.001,275.001,316.00
Han Pijesak294.00272.00274.00270.00265.00
Ilidža5,106.006,851.007,325.007,016.007,369.00
Ilijaš662.00687.00717.00719.00768.00
Istočna Ilidža1,322.001,298.001,295.001,271.001,440.00
Istočni Drvar19.0020.0020.0020.0028.00
Istočni Mostar2.004.004.004.00
Istočni Stari Grad58.0052.0052.0053.0052.00
Istočno Novo Sarajevo1,870.001,862.001,800.001,934.001,913.00
Jablanica613.00536.00524.00524.00589.00
Jajce688.00766.00776.00780.00843.00
Jezero20.0025.0024.0025.0027.00
Kakanj1,755.002,279.002,187.001,873.001,892.00
Kalesija850.00941.00973.00984.001,010.00
Kalinovik147.00110.00109.00118.00123.00
Kiseljak982.001,227.001,232.001,268.001,273.00
Kladanj571.00522.00533.00538.00533.00
Ključ688.00597.00576.00578.00573.00
Kneževo503.00436.00472.00474.00455.00
Konjic1,532.001,356.001,416.001,546.001,624.00
Kostajnica964.00549.00565.00531.00592.00
Kotor Varoš1,710.001,589.001,622.001,700.001,815.00
Kozarska Dubica1,875.001,701.001,639.001,589.001,613.00
Kreševo383.00400.00398.00337.00354.00
Krupa na Uni68.0028.0042.0060.0054.00
Kupres (FBiH)180.00233.00225.00228.00258.00
Kupres (RS)3.004.004.004.004.00
Laktaši3,526.003,416.003,400.003,421.003,412.00
Livno1,703.001,705.001,757.001,806.001,807.00
Ljubinje430.00372.00246.00254.00253.00
Ljubuški1,367.001,547.001,548.001,569.001,621.00
Lopare568.00500.00468.00472.00480.00
Lukavac2,305.002,284.002,358.002,451.002,525.00
Maglaj1,145.001,222.001,240.001,258.001,433.00
Milići523.00496.00545.00539.00508.00
Modriča1,960.002,151.002,112.002,130.002,085.00
Mostar11,609.0012,225.0012,256.0012,548.0013,012.00
Mrkonjić Grad1,472.001,232.001,250.001,243.001,253.00
Neum459.00442.00429.00422.00437.00
Nevesinje715.00765.00755.00732.00747.00
Novi Grad1,817.001,694.001,630.001,638.001,571.00
Novi Grad Sarajevo7,780.009,009.008,709.008,732.008,754.00
Novi Travnik904.001,023.001,092.001,203.001,181.00
Novo Goražde/Ustiprača107.0092.0096.00106.00104.00
Novo Sarajevo9,433.0010,583.0010,664.0011,239.0010,175.00
Odžak776.00767.00835.00849.00819.00
Olovo512.00586.00660.00684.00688.00
Orašje1,296.001,278.001,286.001,339.001,322.00
Osmaci90.0066.0069.0077.0070.00
Oštra Luka115.00102.00104.00104.00142.00
Pale2,722.002,246.002,200.002,256.002,220.00
Pale - Prača35.0036.0039.0040.0037.00
Pelagićevo116.00132.00123.00108.00109.00
Petrovac100.0091.0090.0090.0091.00
Petrovo396.00372.00352.00373.00388.00
Posušje1,113.001,528.001,536.001,440.001,359.00
Prijedor6,885.006,026.005,882.005,747.005,685.00
Prnjavor2,640.002,401.002,403.002,273.002,404.00
Prozor-Rama493.00466.00481.00476.00419.00
Ravno18.0017.0020.0021.0020.00
Ribnik329.00328.00313.00312.00309.00
Rogatica963.00803.00762.00789.00756.00
Rudo298.00268.00258.00257.00243.00
Šamac1,199.001,042.00904.00861.00852.00
Sanski Most1,543.001,507.001,447.001,416.001,480.00
Sapna175.00163.00163.00166.00170.00
Šekovići330.00352.00368.00360.00348.00
Šipovo498.00483.00504.00521.00556.00
Široki Brijeg1,814.002,743.002,691.002,748.002,681.00
Sokolac1,237.001,215.001,225.001,137.001,133.00
Srbac1,408.001,171.001,112.001,047.001,068.00
Srebrenica520.00495.00524.00589.00572.00
Srebrenik1,650.001,676.001,748.001,577.001,486.00
Stari Grad Sarajevo4,971.005,260.005,059.004,972.004,532.00
Stolac397.00428.00427.00424.00420.00
Teočak107.00106.00120.00139.00123.00
Tešanj3,224.003,434.003,588.003,861.004,073.00
Teslić2,970.002,739.002,686.002,490.002,635.00
Tomislavgrad909.001,007.001,055.001,102.001,112.00
Travnik5,398.005,222.005,324.005,284.005,052.00
Trebinje3,967.004,050.003,211.003,209.003,327.00
Trnovo (FBiH)74.0096.00112.00125.00109.00
Trnovo (RS)96.00102.00100.00104.00109.00
Tuzla12,386.0013,211.0013,312.0013,075.0013,016.00
Ugljevik1,125.001,001.00967.001,035.001,032.00
Usora320.00208.00218.00228.00243.00
Vareš428.00409.00425.00437.00433.00
Velika Kladuša2,066.001,946.001,898.001,832.001,697.00
Višegrad882.00854.00753.00765.00817.00
Visoko3,694.003,811.003,906.003,794.003,653.00
Vitez2,035.002,186.002,202.002,282.002,410.00
Vlasenica588.00573.00523.00588.00568.00
Vogošća1,161.001,533.001,634.001,527.001,494.00
Vukosavlje55.0086.0094.00113.00128.00
Zavidovići1,915.001,773.001,704.001,322.001,381.00
Zenica9,298.008,912.009,210.009,341.009,327.00
Žepče1,270.001,526.001,623.001,643.001,647.00
Živinice2,288.002,420.002,476.002,219.002,176.00
Zvornik3,466.003,280.003,172.003,218.003,260.00

 

Izvori

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.10.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 78-81. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  3. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg. 49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. , 2011, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. , 2012, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrinkt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.550-555, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. , 2013, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.