Skip to Navigation

Statistika > Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika

Opis:

Broj učenika na 1000 stanovnika predstavlja broj učenika osnovnih škola na 1000 stanovnika po općini/opštini.

[Prikazati definiciju]

Broj učenika na 1000 stanovnika izračunat je prema formuli:

Broj učenika na 1000 stanovnika = (ukupan broj učenika u osnovnim školama/ukupan broj stanovnika-procjena) * 1000

[Sakriti definiciju]

 

općina/opština2007200820092010201120122013
Banja Luka76.1876.5075.2772.4770.4368.9668.15
Banovići103.7099.9199.3095.9489.2180.9977.65
Berkovići69.9477.0177.3780.1690.5792.0291.35
Bihać115.75115.44115.15111.90107.0496.4590.67
Bijeljina93.8193.7792.8890.4788.0785.3984.58
Bileća115.26113.68111.39106.46100.5394.6891.78
Bosanska Krupa118.83118.15118.39115.81113.25101.8496.65
Bosanski Petrovac94.9890.0495.3895.5292.5390.1585.60
Bosansko Grahovo36.0039.3338.5343.0835.0038.7439.53
Bratunac75.9573.5373.0471.4271.9368.8168.50
Brčko Distrikt91.3989.4782.7883.08
Breza97.6196.0196.1495.9790.1284.0883.01
Brod68.1269.1668.4567.0465.7662.7261.75
Bugojno96.8294.8495.2494.6390.1284.2080.91
Busovača117.29117.24119.39120.36116.28110.63105.01
Bužim151.32148.45144.75141.20136.77126.29119.21
Čajniče96.6291.3090.1882.4081.6775.9173.41
Čapljina110.09108.44112.68108.85101.0697.5094.04
Cazin114.16112.08111.59110.62110.22103.2896.55
Čelić88.4886.2284.8084.2680.0675.0671.45
Čelinac108.01107.05103.5998.0492.0987.7184.49
Centar81.6882.0181.8378.8474.5870.9469.98
Čitluk134.65135.76136.77138.32137.69133.18128.62
Derventa64.8463.8563.3161.1659.0456.5854.08
Doboj83.5981.7781.6480.5378.2774.5073.86
Doboj Istok113.21112.88110.36111.49106.1899.5497.46
Doboj Jug106.5399.6495.5198.7091.6183.6285.89
Dobretići9.1612.4015.4120.00
Domaljevac95.7195.3293.7988.9080.2076.9473.35
Donji Vakuf128.57129.22132.69133.08126.39117.08109.33
Donji Žabar100.30104.0498.6496.8892.2193.3096.70
Drvar46.4344.7643.7743.6843.0041.3741.36
Foča72.9570.9468.5464.8162.0858.8358.62
Foča - Ustikolina104.31104.38107.95104.6096.8984.3480.80
Fojnica112.79112.50111.10112.18111.22105.9999.96
Gacko114.73113.82112.25107.36103.3496.0693.07
Glamoč60.3060.3059.0262.0263.8965.0363.71
Goražde85.1983.3782.4478.2174.4667.2862.14
Gornji Vakuf-Uskoplje120.41120.05116.48118.25114.46107.69102.26
Gračanica107.84104.55102.45101.1195.4789.1585.10
Gradačac105.96103.43103.52100.1695.3189.3385.80
Gradiška86.0885.3382.0478.9375.1772.9470.13
Grude112.05114.41112.59119.88113.16111.11107.90
Hadžići136.90113.14110.40106.48103.2898.1094.39
Han Pijesak75.3173.8867.2059.9757.3652.4549.28
Ilidža132.16129.78129.44116.11109.26101.94100.38
Ilijaš131.12128.26126.72117.81113.80108.84104.08
Istočna Ilidža78.1676.1075.2572.8772.9473.8676.43
Istočni Drvar
Istočni Mostar
Istočni Stari Grad12.179.329.447.127.508.097.14
Istočno Novo Sarajevo109.83108.89109.22101.0696.6191.5089.13
Jablanica93.4788.9685.7781.4774.6268.2063.99
Jajce101.62100.72102.27106.01144.8797.8992.47
Jezero125.20119.66120.73115.14104.4989.3388.66
Kakanj106.97104.91104.17102.8698.4790.2689.68
Kalesija125.78120.81118.22115.80108.7998.9793.95
Kalinovik32.7632.0532.3730.9130.3631.4731.81
Kiseljak115.49116.43116.27116.66112.67106.67102.80
Kladanj110.41106.65102.5595.2589.7383.2174.95
Ključ75.2475.3674.3174.3370.1163.9060.36
Kneževo105.16102.96100.5399.0996.9586.0282.31
Konjic100.57101.39100.6897.8692.4985.3980.99
Kostajnica60.8660.2559.6954.9150.4748.6348.23
Kotor Varoš110.72108.20107.80103.56101.5397.8294.17
Kozarska Dubica61.2559.4057.2654.9152.5551.3249.79
Kreševo95.8594.7893.1794.3987.9681.4676.53
Krupa na Uni71.1173.8877.7374.1874.0573.3973.07
Kupres (FBiH)117.51120.68124.24126.51129.45123.50118.06
Kupres (RS)36.3633.4140.0037.6528.7131.1836.59
Laktaši92.3092.3191.2587.4586.3184.9683.47
Livno93.5390.8688.7586.3385.4580.5376.31
Ljubinje93.3389.0288.0284.7682.1476.8373.04
Ljubuški114.96111.19107.29110.18108.32107.11106.41
Lopare74.3373.2070.8668.5365.7563.1160.15
Lukavac92.9488.0987.8385.3478.9371.7766.20
Maglaj104.68119.35115.28111.80104.8496.7092.83
Milići86.1785.2880.2473.7769.8566.5563.80
Modriča92.4292.9491.8489.1988.0785.0082.91
Mostar97.1897.2597.2294.2289.3783.4178.98
Mrkonjić Grad93.9292.4391.1586.4182.5981.2381.23
Neum104.87103.49100.98101.7299.6295.0791.67
Nevesinje75.1073.6773.3070.1269.7369.3967.37
Novi Grad86.3286.2584.7479.4077.7073.6570.69
Novi Grad Sarajevo90.7090.1591.4589.5483.9578.6876.31
Novi Travnik118.12114.76112.72109.43101.0093.0688.69
Novo Goražde/Ustiprača29.1625.8531.8730.9629.3426.5725.59
Novo Sarajevo74.7573.8876.2775.5473.3769.7968.45
Odžak86.7587.2288.4688.1185.9682.3177.28
Olovo111.29106.0598.0295.9689.2279.2076.35
Orašje106.48104.35103.25102.2396.4790.9786.98
Osmaci80.4479.2876.0171.9367.4262.8259.86
Oštra Luka123.43124.73123.82115.16112.49106.14104.39
Pale80.5479.2577.6475.3672.7269.1767.89
Pale - Prača119.49112.26111.32103.0097.4782.9576.07
Pelagićevo70.3671.6768.1964.7263.6159.2556.16
Petrovac324.18258.69199.40160.10141.37132.83134.78
Petrovo51.8150.8048.5246.5844.7044.1943.14
Posušje140.29138.25138.39146.14140.18135.12130.02
Prijedor77.2476.8173.8970.2667.6064.6061.98
Prnjavor82.2381.4981.5279.0975.7472.7770.15
Prozor-Rama97.3198.3497.9299.3595.4491.2585.87
Ravno12.6310.947.869.0710.458.319.04
Ribnik71.9571.2269.1565.2564.9465.4166.04
Rogatica69.9568.2367.0561.7959.7457.3657.17
Rudo69.0162.6560.1559.2156.1953.7653.65
Šamac72.5871.9170.7666.4262.6960.5557.60
Sanski Most76.1575.1776.4475.5870.6264.0760.41
Sapna122.04115.14106.15104.0396.9586.9674.84
Šekovići83.3980.4373.9068.6367.2363.1760.55
Šipovo102.49104.18103.3799.3098.5397.6696.38
Široki Brijeg132.45130.85126.79132.75124.92119.28113.38
Sokolac71.7867.3565.2864.5060.2758.4357.50
Srbac73.6274.2373.2671.1369.0466.0164.05
Srebrenica28.7527.6427.5126.6325.7023.0522.73
Srebrenik117.51113.35110.15106.0699.5195.2492.82
Stari Grad Sarajevo80.8978.7277.8366.3261.6657.4157.22
Stolac97.6096.5697.6897.5293.9389.9682.57
Teočak122.08116.20110.04105.2796.4789.0787.15
Tešanj128.73126.23118.61116.38107.46102.4899.05
Teslić90.1989.0387.0484.1680.6576.9075.14
Tomislavgrad89.7487.8387.1985.4583.5381.2578.60
Travnik110.35110.25111.22113.2985.56102.0697.99
Trebinje95.6894.4495.1091.5389.0087.4686.44
Trnovo (FBiH)50.8742.6841.6038.8836.9930.7322.11
Trnovo (RS)44.4342.7941.3036.8334.7531.8429.87
Tuzla85.6482.9782.0680.1875.0968.7565.46
Ugljevik96.5793.7391.9686.0484.6978.5576.34
Usora68.1363.8293.5788.9381.1670.6563.57
Vareš80.4680.4777.6375.7169.0563.1860.91
Velika Kladuša118.85114.67112.07108.54109.53102.7798.33
Višegrad56.4854.6253.5950.1747.6345.7145.69
Visoko112.33109.37107.42105.01100.9895.3696.76
Vitez127.51127.32129.21130.59121.69116.32110.70
Vlasenica50.1650.0347.2045.1542.9342.1439.42
Vogošća132.43129.43129.75119.06113.2599.1798.79
Vukosavlje68.4869.7774.1069.0764.0264.1760.69
Zavidovići121.77119.66118.89115.66106.9196.3395.92
Zenica101.1098.8798.7397.9091.6783.7281.34
Žepče119.29119.11119.64114.21106.5798.3114.04
Živinice135.58129.30126.19122.99113.52104.7599.88
Zvornik92.0189.2888.2284.8683.5181.5381.87

 

Izvori

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.4, 5, 7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 46-48.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Unsko-sanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Posavski u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Tuzlanski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Zeničko-dobojski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2007, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  8. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2007, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.
  10. Federalni Zavod za Statistiku, 2007, Kanton Sarajevo u brojkama, Federalni Zavod za Statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2007, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  12. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2007, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  13. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 52.
  14. Federalni zavod za statistiku, 2007, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

  1. Federalni zavod za statistiku, 2008, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2008, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  5. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2009, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2009, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2009, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2009, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2009, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 23, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, 24, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 23, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, 26, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, 25, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.
  13. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
  14. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 3.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Statistički godišnjak/ljetopis 2012, Federalni zavod za statistiku, pg.480-490, http://www.fzs.ba/Godisnjak2012.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja za sve opštine osim za opštinu Travnik za koju nije naveden broj učenika devetogodišnjeg obrazovanja za 2011. godinu. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. Agencija za statistiku BiH , 2011, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.11, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i osmorazrednih škola.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Statistički godišnjak/ljetopis 2013, Federalni zavod za statistiku, pg.520-530, http://www.fzs.ba/SG2013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola predstavalja sumu ukupnog broja učenika osmogodišnjeg i devetogodišnjeg obrazovanja. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 366.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 323.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. Agencija za statistiku BiH , 2012, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Broj učenika osnovnih škola za Brčko distrikt predstavlja sumu ukupnog broja učenika četverorazrednih, petorazrednih i devetorazrednih škola. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  15. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Statistički godišnjak/ljetopis 2014, Federalni zavod za statistiku, pg.466-475, http://www.fzs.ba/SG2014.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 328.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Definicija Agencije za statistiku BiH:"Preliminarni rezultati Popisa izrađuju se neposredno nakon završetka Popisa kako bi se zadovoljio interes stručne i šire javnosti za osnovnim rezultatima o broju stanovnika, domaćinstava i stanova, i predstavljaju okvirne podatke o broju i teritorijalnom rasporedu popisnih jedinica (osoba, domaćinstava i stanova). Oni su sadržajem ograničeni, a dobiveni su zbrajanjem prvih rezultata (na obrascu P3 ‐ Kontrolnik) na najnižoj prostornoj jedinici, tj. popisnom krugu. Preliminarni rezultati Popisa podložni su promjenama tokom statističke obrade podataka, a konačni rezultati Popisa biće publikovni sukcesivno, nakon završetka obrade podataka, i to u periodu od 1. 7. 2014. do 1. 7. 2016. godine. Posebno naglašavamo, da ukupan broj popisanih osoba nije isto što i ukupan broj stalno nastanjenog stanovništva u Bosni i Hercegovini, a koji će biti objavljen u konačnim rezultatima Popisa." (Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13., Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, str. 7-11)
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. , 2013, , , pg., ,
  7. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 2-3.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :The preliminary results are usually prepared immediately after the completed Census and aimed at meeting the interests of professional and general public in basic data on the number of population, households and dwellings and represent framework data on a number and territorial distribution of enumeration units (persons, households and dwellings). They are limited in their content and were computed by summing up the first results (on the P‐3 form ‐ Control Book) at the lowest territorial unit that is, enumeration area (EA). The preliminary results are subject to changes during the statistical data processing. The final results of the Census shall be published successively after completed data processing that is, in the period from 1 July 2014 to 1 July 2016. In particular, please note that the total number of enumerated persons does not refer to the total resident population of Bosnia and Herzegovina. The total number of population in Bosnia and Herzegovina shall be published with the final Census results. (Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13., Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, str. 7-11)
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.627-633, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Nema podataka za opštine Istočni Drvar i Istočni Mostar. Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 388.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. Agencija za statistiku BiH , 2013, Statistika obrazovanja od kraja 2010/2011 do početka 2014/2015 školske godine, Agencija za statistiku BiH, pg.7, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/EDU_BD_2014_001_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-03-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  15. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.