Skip to Navigation

Statistika > Broj stanovnika po ljekaru

Opis:

Broj stanovnika po ljekaru predstavlja prosječan broj stanovnika na jednog ljekara na području općine/opštine.

[Prikazati definiciju]

Broj stanovnika po ljekaru izračunat je prema slijedećoj formuli:

Broj stanovnika po ljekaru = procjena ukupnog broja stanovnika po općinama / broj ljekara po općinama

[Sakriti definiciju]

 

općina/opština200820092010201120122013
Banja Luka343.53321.15301.95288.84292.01272.09
Banovići1,354.321,514.651,516.821,122.431,123.091,034.84
Berkovići1,370.001,370.001,366.001,352.50898.33665.00
Bihać394.78390.36390.82351.38336.42342.28
Bijeljina703.69736.77663.50590.09552.40551.43
Bileća1,327.331,319.671,309.781,303.111,295.561,158.20
Bosanska Krupa1,568.171,563.171,559.001,653.351,757.691,651.82
Bosanski Petrovac1,288.331,520.201,482.401,212.171,419.801,162.33
Bosansko Grahovo2,085.000
Bratunac2,240.002,234.302,223.501,844.421,852.922,457.33
Brčko Distrikt
Breza1,630.671,459.401,448.301,187.251,172.501,068.46
Brod2,223.441,814.271,807.731,797.181,970.601,785.82
Bugojno1,167.471,241.831,240.30906.931,033.251,032.31
Busovača1,609.502,678.832,678.001,601.301,600.901,456.18
Bužim1,982.001,985.001,990.111,794.201,386.921,505.08
Čajniče1,705.001,269.751,253.001,239.751,238.251,226.00
Čapljina1,464.561,550.071,536.671,527.871,518.001,416.31
Cazin2,223.292,498.722,500.402,408.922,240.751,962.75
Čelić1,760.131,559.221,549.441,733.002,300.501,714.50
Čelinac1,231.791,144.931,223.291,309.691,416.581,410.42
Centar961.681,015.931,012.88995.331,047.821,077.08
Čitluk2,276.002,642.002,626.832,251.432,259.002,264.71
Derventa2,333.562,203.842,085.452,077.551,972.001,966.19
Doboj440.38431.50428.39413.15391.29404.46
Doboj Istok1,274.631,277.631,280.381,462.431,275.881,277.50
Doboj Jug1,492.00904.60905.801,652.001,650.331,245.75
Dobretići0
Domaljevac2,203.001,432.331,417.332,275.502,255.002,236.00
Donji Vakuf1,572.671,758.751,749.001,549.891,394.801,540.67
Donji Žabar
Drvar2,292.401,881.001,866.001,581.431,090.201,338.75
Foča284.03285.86268.58253.05225.06230.39
Foča - Ustikolina1,782.0001,708.00
Fojnica555.55606.20600.80475.80472.48586.25
Gacko924.911,125.441,122.891,118.221,007.70912.27
Glamoč2,388.002,355.002,330.002,301.002,276.002,244.50
Goražde893.62864.69860.66750.43678.61658.71
Gornji Vakuf-Uskoplje1,614.671,924.801,911.201,727.551,574.001,704.27
Gračanica944.33840.53842.13804.91806.55761.04
Gradačac1,283.811,284.561,282.061,072.841,095.671,046.07
Gradiška622.07620.53618.06585.18577.01548.09
Grude1,196.771,194.231,189.621,290.171,409.731,293.58
Hadžići1,598.501,509.071,515.131,335.591,262.831,339.82
Han Pijesak1,561.001,160.751,159.001,146.251,139.251,131.25
Ilidža1,057.921,011.321,118.321,092.001,161.871,132.59
Ilijaš1,267.001,061.651,084.47860.36868.27816.25
Istočna Ilidža208.24214.17209.85193.38171.26171.58
Istočni Drvar110.0046.0038.0035.00136.00131.00
Istočni Mostar
Istočni Stari Grad3,003.001,483.002,948.002,935.002,967.002,941.00
Istočno Novo Sarajevo456.90430.32425.91453.55441.91448.78
Jablanica1,689.291,476.251,473.001,304.441,300.111,293.56
Jajce841.17838.59838.90809.67807.73833.48
Jezero
Kakanj1,665.581,603.931,603.701,489.971,393.521,540.86
Kalesija2,084.531,548.651,554.391,559.001,438.441,330.56
Kalinovik4,618.004,572.004,529.004,479.004,448.004,401.00
Kiseljak1,295.881,218.241,219.241,880.731,877.551,287.75
Kladanj1,895.251,676.221,664.561,655.561,645.111,632.11
Ključ2,471.382,187.442,170.562,771.292,751.862,127.89
Kneževo1,083.361,070.641,288.331,265.221,251.671,227.11
Konjic777.84750.92743.84595.79544.67586.66
Kostajnica1,247.671,487.601,482.401,474.201,045.711,216.33
Kotor Varoš1,815.641,659.671,991.201,987.501,798.361,792.64
Kozarska Dubica1,146.591,099.101,055.191,045.391,004.78995.38
Kreševo1,888.671,874.671,864.671,849.331,841.331,829.33
Krupa na Uni1,746.001,711.00842.50830.50817.50807.50
Kupres (FBiH)1,736.001,718.501,691.503,368.003,336.003,312.00
Kupres (RS)
Laktaši1,548.691,447.391,511.591,417.071,327.711,182.91
Livno618.48695.93693.00588.61576.85527.65
Ljubinje1,378.001,022.501,020.501,010.501,002.251,319.00
Ljubuški1,140.521,256.321,246.791,125.431,071.951,068.73
Lopare2,001.251,580.601,298.751,402.001,519.501,363.36
Lukavac1,161.321,042.411,040.78996.96874.71871.69
Maglaj1,466.811,671.641,670.071,297.781,166.451,012.13
Milići1,665.171,986.602,467.001,407.001,236.001,643.17
Modriča1,029.371,064.121,146.831,052.88939.97796.03
Mostar311.25298.09298.56250.79237.44229.19
Mrkonjić Grad1,076.441,067.831,058.221,050.061,168.691,155.69
Neum773.00921.00908.40899.40892.00734.50
Nevesinje810.30845.18804.17801.22761.38729.12
Novi Grad1,654.831,638.941,540.421,608.671,593.891,576.50
Novi Grad Sarajevo1,310.641,305.631,313.071,362.991,348.891,308.60
Novi Travnik2,069.501,912.231,914.152,261.821,915.311,662.00
Novo Goražde/Ustiprača1,031.671,004.00990.67732.75809.251,068.00
Novo Sarajevo1,222.981,202.801,203.181,268.691,249.971,190.65
Odžak1,990.632,633.832,612.332,223.711,711.671,693.67
Olovo2,096.501,550.751,526.631,499.131,318.781,303.89
Orašje545.46638.26632.06695.29692.57687.32
Osmaci
Oštra Luka641.40638.00531.17524.50635.00448.86
Pale1,378.111,139.611,139.481,309.101,374.261,305.10
Pale - Prača1,060.001,069.001,068.001,067.001,073.001,078.00
Pelagićevo
Petrovac129.50165.50135.33240.50263.50300.50
Petrovo2,279.602,823.501,871.171,856.671,848.172,202.20
Posušje1,236.311,146.361,143.711,332.831,145.571,148.21
Prijedor684.61667.77674.71652.72636.88600.92
Prnjavor2,426.552,300.952,407.252,523.112,656.892,266.48
Prozor-Rama1,803.222,008.001,998.001,448.821,320.581,311.17
Ravno685.50466.67477.67718.00722.00719.00
Ribnik1,207.571,194.141,180.141,165.861,345.331,587.00
Rogatica1,443.701,434.701,433.801,426.201,586.441,578.22
Rudo1,848.401,828.801,814.001,801.001,789.601,774.60
Šamac1,832.251,449.931,438.401,430.271,524.001,632.08
Sanski Most1,441.901,435.741,429.741,335.761,418.351,366.75
Sapna1,082.001,616.881,607.751,600.131,275.301,272.10
Šekovići2,461.752,435.751,938.001,601.501,909.001,580.00
Šipovo1,460.431,448.291,678.331,429.571,417.431,091.78
Široki Brijeg1,640.751,010.121,010.271,315.201,146.041,058.40
Sokolac656.19651.65701.54668.36665.44688.38
Srbac1,184.851,072.181,233.421,227.321,290.281,285.50
Srebrenica3,074.713,053.003,036.862,645.883,155.142,443.78
Srebrenik1,530.561,220.821,226.241,160.671,017.41971.33
Stari Grad Sarajevo859.82820.37925.65988.581,082.56955.25
Stolac1,109.001,202.451,189.451,445.561,000.461,300.70
Teočak1,861.001,479.401,480.001,055.861,052.141,044.14
Tešanj905.21802.65804.43711.041,467.48647.33
Teslić2,195.322,189.732,092.741,917.801,841.581,766.00
Tomislavgrad1,444.211,297.711,291.241,799.801,339.751,480.83
Travnik455.31395.68394.81380.35368.70347.50
Trebinje395.19385.40362.22345.66326.11322.12
Trnovo (FBiH)851.33631.00623.75608.25824.33950.00
Trnovo (RS)2,407.002,397.002,362.001,180.002,387.002,377.00
Tuzla226.66218.31218.44207.84209.84209.28
Ugljevik1,166.791,158.931,074.73888.83938.35879.89
Usora2,329.332,322.672,312.672,296.002,293.002,286.33
Vareš1,216.441,790.501,759.00944.001,019.301,004.80
Velika Kladuša2,104.092,217.192,226.622,233.862,242.672,247.57
Višegrad1,860.102,054.671,833.901,815.901,818.101,801.30
Visoko1,182.711,185.321,185.881,220.521,088.571,030.26
Vitez1,790.711,927.081,931.462,285.181,400.781,484.12
Vlasenica2,435.882,151.441,749.821,919.501,745.181,738.82
Vogošća879.50799.81853.26938.80942.59995.46
Vukosavlje
Zavidovići1,810.331,584.461,582.631,460.271,403.331,259.00
Zenica432.36363.16363.15346.60344.98340.92
Žepče1,636.261,725.941,725.331,632.741,555.251,552.75
Živinice1,117.02915.43921.75720.87723.43666.17
Zvornik665.76683.13632.06621.81509.57477.62

 

Izvori

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na str. 46.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  4. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Federalni zavod za statistiku, 2009, Procjena ukupnog broja prisutnih stanovnika po starosnoj i spolnoj strukturi, 30.06.2009., Federalni zavod za statistiku, pg.1-3, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.2.1.pdf, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Procjena broja stalnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine sredinom godine uključuje prisutno stanovništvo i izbjeglice Federacije Bosne i Hercegovine u inozemstvu. Procjene broja prisutnih stanovnika Federacije Bosne i Hercegovine 1999. – 2009. godine sredinom godine kao i stope prirodnog kretanja stanovništva temelje se na rezultatima Popisa 1991., podacima o prirodnom priraštaju i podacima o broju raseljenih osoba i izbjeglica i broju povrataka u prijeratno mjesto stanovanja. (Federalni zavod za statistiku. 2011. Statistički godišnjak/ljetopis Federacije BiH 2010. str. 59);
  2. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  4. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 52. Podaci o broju ljekara nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Unsko-sanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2010, Posavski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2010, Tuzlanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2010, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2010, Srednjobosanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2010, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton Sarajevo u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2010, Kanton 10 u brojkama (2011), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2011-10-26
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  12. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  13. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  14. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Podaci o broju ljekara nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2011, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2011, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2011, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2011, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2011, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2011, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2011, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2011, Zdravstveno stanje stanovništva u 2011. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2011.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2011. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., , website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. , 2011, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrinkt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2012, Unsko-sanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://www.fzs.ba/Podaci/01.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2012, Posavski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/02.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2012, Tuzlanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/03.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/04.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2012, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/05.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2012, Srednjobosanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/06.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2012, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/07.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://fzs.ba/Podaci/08.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton Sarajevo u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://fzs.ba/Podaci/09.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2012, Kanton 10 u brojkama (2013), Federalni zavod za statistiku, pg.10, http://fzs.ba/Podaci/10.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2012, Zdravstveno stanje stanovništva u 2012. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2012.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2012. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. , 2012, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Unsko-sanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr1.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  4. Federalni zavod za statistiku, 2013, Tuzlanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr3.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  5. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zeničko-dobojski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr4.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  6. Federalni zavod za statistiku, 2013, Bosansko-podrinjski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr5.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  7. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  8. Federalni zavod za statistiku, 2013, Hercegovačko-neretvanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr7.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  9. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zapadno-hercegovački kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr8.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  10. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton Sarajevo u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.12, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr9.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  11. Federalni zavod za statistiku, 2013, Kanton 10 u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr10.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  12. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2013, Zdravstveno stanje stanovništva u 2013. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2013.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  13. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2013. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  14. , 2013, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrinkt nisu dostupni.