Skip to Navigation

Statistika > Broj nezaposlenih žena

Opis:

Broj nezaposlenih žena predstavlja ukupan broj osoba ženskog spola koje traže posao, prijavljene u zavodima za zapošljavanje.

[Prikazati definiciju]

Definicija Federalnog zavoda za statistiku, Federacija Bosne i Hercegovine: "Nezaposlene osobe su osobe koje traže zaposlenje i prijavljene su Zavodu za zapošljavanje.” (Zaposlenost, nezaposlenost, neto i plaća u FBiH u 2008., str.10)

Definicija Republičkog zavoda za statistiku Republike Srpske: “Nezаposlenim licem smаtrа se lice koje je prijаvljeno nа evidenciju Zаvodа stаrosti od 15 do 65 godinа, sposobno ili ogrаničeno sposobno zа rаd, koje nije u rаdnom odnosu ili koje nije nа drugi nаčin ostvаrilo prаvo nа rаd i koje аktivno trаži posаo, odnosno koje je rаspoloživo zа rаd.” (Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., str.80).

[Sakriti definiciju]

 

općina/opština20082010201120122013
Banja Luka7,981.008,773.009,058.009,145.009,170.00
Banovići2,635.002,850.002,949.003,022.002,999.00
Berkovići202.00225.00211.00211.00222.00
Bihać4,455.004,803.005,068.005,212.005,321.00
Bijeljina6,711.007,112.007,509.007,587.007,346.00
Bileća757.001,095.001,194.001,218.00981.00
Bosanska Krupa1,801.002,074.002,164.002,212.002,239.00
Bosanski Petrovac563.00572.00593.00574.00563.00
Bosansko Grahovo91.00102.00113.00117.00111.00
Bratunac1,394.001,447.001,525.001,529.001,393.00
Brčko Distrikt6,429.006,099.006,402.006,433.006,538.00
Breza1,035.001,100.001,086.001,147.001,160.00
Brod579.00681.00830.00820.00956.00
Bugojno2,326.002,407.002,516.002,650.002,660.00
Busovača1,403.001,467.001,443.001,462.001,485.00
Bužim844.001,084.001,197.001,555.001,662.00
Čajniče358.00372.00390.00379.00399.00
Čapljina1,394.001,427.001,483.001,565.001,593.00
Cazin3,974.004,378.004,495.004,695.004,781.00
Čelić1,145.001,146.001,187.001,249.001,247.00
Čelinac798.00685.00769.00743.00781.00
Centar4,124.004,501.004,574.004,698.004,694.00
Čitluk1,077.001,107.001,169.001,256.001,268.00
Derventa709.00847.00924.00925.00969.00
Doboj4,624.005,184.005,468.005,439.004,664.00
Doboj Istok1,322.001,409.001,400.001,421.001,394.00
Doboj Jug447.00462.00443.00461.00469.00
Dobretići80.0062.0063.0060.0060.00
Domaljevac148.00128.00141.00162.00158.00
Donji Vakuf917.001,034.001,064.001,090.001,084.00
Donji Žabar
Drvar537.00544.00550.00578.00631.00
Foča1,498.001,424.001,483.001,506.001,560.00
Foča - Ustikolina195.00191.00187.00182.00179.00
Fojnica972.001,026.001,056.001,068.001,101.00
Gacko525.00565.00600.00606.00609.00
Glamoč222.00290.00293.00279.00287.00
Goražde1,991.001,990.001,828.001,695.001,712.00
Gornji Vakuf-Uskoplje1,175.001,282.001,311.001,347.001,367.00
Gračanica3,955.004,260.004,397.004,592.004,634.00
Gradačac2,787.003,049.003,137.003,293.003,296.00
Gradiška2,676.002,784.002,942.002,984.003,080.00
Grude662.00758.00781.00850.00868.00
Hadžići3,248.003,466.003,432.003,505.003,462.00
Han Pijesak306.00289.00284.00309.00327.00
Ilidža6,335.006,650.006,723.006,985.006,979.00
Ilijaš2,896.003,058.003,143.003,257.003,304.00
Istočna Ilidža828.00898.00975.00998.001,034.00
Istočni Drvar
Istočni Mostar
Istočni Stari Grad
Istočno Novo Sarajevo544.00681.00699.00684.00743.00
Jablanica874.00982.00970.00999.001,083.00
Jajce1,694.001,627.001,679.001,687.001,718.00
Jezero151.00151.00151.00157.00160.00
Kakanj2,568.002,845.002,959.003,055.003,160.00
Kalesija4,346.004,606.004,724.004,728.004,666.00
Kalinovik229.00210.00219.00208.00208.00
Kiseljak1,094.001,202.001,259.001,315.001,303.00
Kladanj1,350.001,379.001,417.001,445.001,438.00
Ključ1,024.001,149.001,145.001,176.001,180.00
Kneževo923.00958.00946.00997.001,039.00
Konjic1,656.001,907.001,821.001,866.001,911.00
Kostajnica218.00250.00287.00278.00272.00
Kotor Varoš863.001,036.001,188.001,189.001,187.00
Kozarska Dubica912.00909.00908.00931.00867.00
Kreševo278.00295.00327.00336.00361.00
Krupa na Uni88.0096.0092.00101.0096.00
Kupres (FBiH)225.00244.00257.00251.00245.00
Kupres (RS)
Laktaši1,017.001,110.001,308.001,394.001,435.00
Livno1,691.001,767.001,874.001,923.001,979.00
Ljubinje243.00324.00336.00332.00293.00
Ljubuški989.001,060.001,111.001,197.001,216.00
Lopare449.00478.00504.00487.00455.00
Lukavac5,401.005,650.005,856.005,995.006,036.00
Maglaj2,959.002,985.002,953.002,920.002,898.00
Milići501.00521.00558.00594.00626.00
Modriča1,236.001,288.001,276.001,388.001,479.00
Mostar7,408.007,795.007,987.008,345.008,520.00
Mrkonjić Grad1,109.001,183.001,407.001,374.001,362.00
Neum112.00153.00166.00196.00190.00
Nevesinje1,173.001,163.001,196.001,216.001,245.00
Novi Grad1,333.001,368.001,413.001,340.001,326.00
Novi Grad Sarajevo10,639.0011,555.0011,636.0012,128.0012,095.00
Novi Travnik1,734.001,857.001,843.001,947.001,989.00
Novo Goražde/Ustiprača112.0096.0088.0085.00105.00
Novo Sarajevo4,629.005,127.005,178.005,459.005,428.00
Odžak1,013.001,119.001,124.001,136.001,152.00
Olovo924.00928.00940.00941.00940.00
Orašje976.001,026.001,100.001,154.001,166.00
Osmaci103.00100.0099.00172.00167.00
Oštra Luka287.00284.00298.00309.00269.00
Pale1,639.001,668.001,833.001,795.001,773.00
Pale - Prača59.0069.0069.0071.0072.00
Pelagićevo134.00140.00162.00169.00178.00
Petrovac46.0066.0079.0095.0094.00
Petrovo579.00618.00612.00628.00614.00
Posušje967.001,073.001,100.001,142.001,150.00
Prijedor5,583.006,089.006,249.005,750.004,980.00
Prnjavor715.00903.00979.001,059.001,128.00
Prozor-Rama760.00857.00921.00946.00973.00
Ravno9.0013.0013.0011.0012.00
Ribnik337.00351.00335.00347.00399.00
Rogatica703.00708.00891.00864.00905.00
Rudo506.00602.00655.00683.00749.00
Šamac844.001,004.001,094.001,113.001,210.00
Sanski Most1,920.002,004.002,019.002,021.002,024.00
Sapna1,235.001,209.001,211.001,198.001,201.00
Šekovići476.00494.00518.00532.00543.00
Šipovo1,083.001,108.001,115.001,061.001,056.00
Široki Brijeg1,984.002,119.002,094.002,215.002,276.00
Sokolac1,031.001,084.001,139.001,146.001,124.00
Srbac680.00764.00753.00789.00884.00
Srebrenica704.00689.00654.00583.00534.00
Srebrenik3,459.003,811.004,006.004,185.004,296.00
Stari Grad Sarajevo3,484.003,813.003,766.003,917.003,821.00
Stolac971.001,012.00991.001,046.001,058.00
Teočak875.009,838.00868.00915.00912.00
Tešanj3,115.003,236.003,228.003,334.003,389.00
Teslić1,498.001,734.001,773.001,889.001,942.00
Tomislavgrad1,139.001,218.001,180.001,195.001,249.00
Travnik2,647.002,783.002,906.003,121.003,213.00
Trebinje1,419.001,544.002,318.002,214.001,729.00
Trnovo (FBiH)250.00286.00291.00321.00317.00
Trnovo (RS)98.0084.0097.0097.00107.00
Tuzla9,521.00856.0010,345.0010,808.0010,845.00
Ugljevik781.00922.001,013.001,001.001,057.00
Usora468.00436.00448.00471.00494.00
Vareš673.00611.00610.00636.00649.00
Velika Kladuša3,540.003,642.003,784.003,980.004,166.00
Višegrad742.00753.00792.00845.00891.00
Visoko3,260.003,514.003,515.003,713.003,824.00
Vitez1,812.002,036.001,982.002,003.002,081.00
Vlasenica552.00543.00604.00614.00630.00
Vogošća3,058.003,217.003,277.003,411.003,376.00
Vukosavlje
Zavidovići3,058.003,227.003,317.003,374.003,411.00
Zenica10,494.0011,305.0011,320.0011,530.0011,841.00
Žepče2,183.002,180.002,254.002,460.002,485.00
Živinice6,170.006,650.006,954.007,180.007,209.00
Zvornik2,252.002,242.002,245.002,366.002,389.00

 

Izvori

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2008, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2008. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.45-135, http://www.fzs.ba/ZapN/Zaposleni2008.pdf, website accessed on: 2011-05-23
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Federalni zavod za statistiku, 2010, Zaposlenost, nezaposlenost i plaća u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2010. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 10.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.448-450, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  3. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2011. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139. , http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap172.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  3. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2012. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap186.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 10.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2012, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Zaposlenost, nezaposlenost i plaće u Federaciji Bosne i Hercegovine za 2013. godinu, Federalni zavod za statistiku, pg.55, 65, 75, 85, 95, 105, 115, 125, 135, 145., http://www.fzs.ba/god_bilteni/BiltenZaposlenost202.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.564-566, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Bilten statistički podaci Brčko Distrikta BiH br. 14, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg.14, http://www.bhas.ba/saopstenja/2015/OPS_BD_2014_OO6_01_bos.pdf, website accessed on: 2015-02-02
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.