Skip to Navigation

Statistika > Broj ljekara

Opis:

Broj ljekara po općinama/opštinama

 

općina/opština200820092010201120122013
Banja Luka651.00701.00750.00788.00783.00844.00
Banovići19.0017.0017.0023.0023.0025.00
Berkovići2.002.002.002.003.004.00
Bihać155.00157.00157.00175.00183.00180.00
Bijeljina153.00147.00164.00185.00198.00199.00
Bileća9.009.009.009.009.0010.00
Bosanska Krupa18.0018.0018.0017.0016.0017.00
Bosanski Petrovac6.005.005.006.005.006.00
Bosansko Grahovo1.0000000
Bratunac10.0010.0010.0012.0012.009.00
Brčko Distrikt
Breza9.0010.0010.0012.0012.0013.00
Brod9.0011.0011.0011.0010.0011.00
Bugojno32.0030.0030.0041.0036.0036.00
Busovača10.006.006.0010.0010.0011.00
Bužim9.009.009.0010.0013.0012.00
Čajniče3.004.004.004.004.004.00
Čapljina16.0015.0015.0015.0015.0016.00
Cazin28.0025.0025.0026.0028.0032.00
Čelić8.009.009.008.006.008.00
Čelinac14.0015.0014.0013.0012.0012.00
Centar73.0069.0069.0070.0066.0064.00
Čitluk7.006.006.007.007.007.00
Derventa18.0019.0020.0020.0021.0021.00
Doboj178.00181.00182.00188.00198.00191.00
Doboj Istok8.008.008.007.008.008.00
Doboj Jug3.005.005.003.003.004.00
Dobretići000000
Domaljevac2.003.003.002.002.002.00
Donji Vakuf9.008.008.009.0010.009.00
Donji Žabar
Drvar5.006.006.007.0010.008.00
Foča87.0086.0091.0096.00108.00105.00
Foča - Ustikolina1.0000001.00
Fojnica22.0020.0020.0025.0025.0020.00
Gacko11.009.009.009.0010.0011.00
Glamoč2.002.002.002.002.002.00
Goražde34.0035.0035.0040.0044.0045.00
Gornji Vakuf-Uskoplje12.0010.0010.0011.0012.0011.00
Gračanica55.0062.0062.0065.0065.0069.00
Gradačac36.0036.0036.0043.0042.0044.00
Gradiška96.0096.0096.00101.00102.00107.00
Grude13.0013.0013.0012.0011.0012.00
Hadžići14.0015.0015.0017.0018.0017.00
Han Pijesak3.004.004.004.004.004.00
Ilidža50.0053.0053.0055.0052.0054.00
Ilijaš14.0017.0017.0022.0022.0024.00
Istočna Ilidža79.0077.0079.0086.0097.0097.00
Istočni Drvar1.001.001.001.001.001.00
Istočni Mostar
Istočni Stari Grad1.002.001.001.001.001.00
Istočno Novo Sarajevo20.0022.0023.0022.0023.0023.00
Jablanica7.008.008.009.009.009.00
Jajce29.0029.0029.0030.0030.0029.00
Jezero
Kakanj26.0027.0027.0029.0031.0028.00
Kalesija17.0023.0023.0023.0025.0027.00
Kalinovik1.001.001.001.001.001.00
Kiseljak16.0017.0017.0011.0011.0016.00
Kladanj8.009.009.009.009.009.00
Ključ8.009.009.007.007.009.00
Kneževo11.0011.009.009.009.009.00
Konjic37.0038.0038.0047.0051.0047.00
Kostajnica6.005.005.005.007.006.00
Kotor Varoš11.0012.0010.0010.0011.0011.00
Kozarska Dubica29.0030.0031.0031.0032.0032.00
Kreševo3.003.003.003.003.003.00
Krupa na Uni1.001.002.002.002.002.00
Kupres (FBiH)2.002.002.001.001.001.00
Kupres (RS)
Laktaši26.0028.0027.0029.0031.0035.00
Livno52.0046.0046.0054.0055.0060.00
Ljubinje3.004.004.004.004.003.00
Ljubuški21.0019.0019.0021.0022.0022.00
Lopare8.0010.0012.0011.0010.0011.00
Lukavac44.0049.0049.0051.0058.0058.00
Maglaj16.0014.0014.0018.0020.0023.00
Milići6.005.004.007.008.006.00
Modriča27.0026.0024.0026.0029.0034.00
Mostar357.00373.00373.00445.00471.00489.00
Mrkonjić Grad18.0018.0018.0018.0016.0016.00
Neum6.005.005.005.005.006.00
Nevesinje23.0022.0023.0023.0024.0025.00
Novi Grad18.0018.0019.0018.0018.0018.00
Novi Grad Sarajevo94.0095.0095.0092.0093.0096.00
Novi Travnik12.0013.0013.0011.0013.0015.00
Novo Goražde/Ustiprača3.003.003.004.004.003.00
Novo Sarajevo60.0061.0061.0058.0059.0062.00
Odžak8.006.006.007.009.009.00
Olovo6.008.008.008.009.009.00
Orašje37.0031.0031.0028.0028.0028.00
Osmaci
Oštra Luka5.005.006.006.005.007.00
Pale19.0023.0023.0020.0019.0020.00
Pale - Prača1.001.001.001.001.001.00
Pelagićevo
Petrovac2.002.003.002.002.002.00
Petrovo5.004.006.006.006.005.00
Posušje13.0014.0014.0012.0014.0014.00
Prijedor139.00142.00140.00144.00147.00155.00
Prnjavor20.0021.0020.0019.0018.0021.00
Prozor-Rama9.008.008.0011.0012.0012.00
Ravno2.003.003.002.002.002.00
Ribnik7.007.007.007.006.005.00
Rogatica10.0010.0010.0010.009.009.00
Rudo5.005.005.005.005.005.00
Šamac12.0015.0015.0015.0014.0013.00
Sanski Most31.0031.0031.0033.0031.0032.00
Sapna12.008.008.008.0010.0010.00
Šekovići4.004.005.006.005.006.00
Šipovo7.007.006.007.007.009.00
Široki Brijeg16.0026.0026.0020.0023.0025.00
Sokolac26.0026.0024.0025.0025.0024.00
Srbac20.0022.0019.0019.0018.0018.00
Srebrenica7.007.007.008.007.009.00
Srebrenik27.0034.0034.0036.0041.0043.00
Stari Grad Sarajevo44.0046.0046.0043.0039.0044.00
Stolac12.0011.0011.009.0013.0010.00
Teočak4.005.005.007.007.007.00
Tešanj53.0060.0060.0068.0033.0075.00
Teslić22.0022.0023.0025.0026.0027.00
Tomislavgrad19.0021.0021.0015.0020.0018.00
Travnik121.00139.00139.00144.00148.00157.00
Trebinje78.0080.0085.0089.0094.0095.00
Trnovo (FBiH)3.004.004.004.003.003.00
Trnovo (RS)1.001.001.002.001.001.00
Tuzla580.00603.00603.00634.00628.00629.00
Ugljevik14.0014.0015.0018.0017.0018.00
Usora3.003.003.003.003.003.00
Vareš9.006.006.0011.0010.0010.00
Velika Kladuša22.0021.0021.0021.0021.0021.00
Višegrad10.009.0010.0010.0010.0010.00
Visoko34.0034.0034.0033.0037.0039.00
Vitez14.0013.0013.0011.0018.0017.00
Vlasenica8.009.0011.0010.0011.0011.00
Vogošća24.0027.0027.0025.0027.0026.00
Vukosavlje
Zavidovići21.0024.0024.0026.0027.0030.00
Zenica294.00350.00350.00367.00369.00373.00
Žepče19.0018.0018.0019.0020.0020.00
Živinice49.0060.0060.0077.0077.0084.00
Zvornik78.0076.0082.0083.00101.00107.00

 

Izvori

Broj ljekara 2008

  1. Federalni Zavod za Programiranje Razvoja, 2008, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2008. godini, , pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/arhiva/2009/makro_eko/Socioekonomski%20pokazatelji%202008.pdf, website accessed on: 2011-03-10
  2. Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, 2008, Publikacija o zdravstvenom stanju stanovništva za 2008. godinu, Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, pg.24-25, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2008.pdf, website accessed on: 2011-04-06
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje.
  3. , 2008, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2009

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2009, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2009. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.50-51, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/Socio_ekonomski_pokazatelji_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo prešao je u Dom zdravlja Drvar.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2010, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji BiH u 2010. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.67-69, http://www.fzzpr.gov.ba/dokumenti/aktuelno/makro_pok/SOCIOEKON_POKAZATELJI_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 993 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta Sarajevo, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2011, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2011. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.49-50, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+FBiH+u+2011.godini.pdf/ac4e46e7af9aa685b589088cda7960ed.pdf, website accessed on: 2015-02-27
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1007 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2011, Zdravstveno stanje stanovništva u 2011. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2011.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. , 2011, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrinkt nisu dostupni.

Broj ljekara 2012

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2012, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2012. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.69-71, http://www.fzzpr.gov.ba/upload/file/dokumenti/makroekonomski_i_socioekonomski_pokazatelji/SOCIOEKONOMSKI%202012%20%20-%20KONA%C4%8CNO%2016.05.2013.%281%29.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1005 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2012, Zdravstveno stanje stanovništva u 2012. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2012.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. , 2012, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2013

  1. Federalni zavod za programiranje razvoja, 2013, Socioekonomski pokazatelji po općinama u Federaciji Bosne i Hercegovine u 2013. godini, Federalni zavod za programiranje razvoja, pg.71-73, http://www.fzzpr.gov.ba/download/doc/Socioekonomski+pokazatelji+po+opcinama+u+2013.pdf/46ef27c04694d7546ab29e7c9399dacf.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Sarajevski kanton u svom sastavu ima 1002 ljekara koji su zaposleni u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, a nisu raspoređeni po općinama. Zdravstveni kadar iz općine Bosansko Grahovo je prešao u Dom zdravlja Drvar.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2013, Zdravstveno stanje stanovništva u 2013. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.35-37, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2013.pdf, website accessed on: 2015-03-20
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. , 2013, , , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrinkt nisu dostupni.