Skip to Navigation

Statistika > Broj doseljenih osoba

Opis:

Broj doseljenih osoba je ukupan broj osoba koje su prijavile svoje prebivalište u nekoj od općina u BiH.

[Prikazati definiciju]

Definicija Republičkog zavoda za statistiku Republike Srpske: : “Doseljenim stаnovništvom se smаtrа ono stаnovništvo koje je prijаvilo prebivаlište u nekom mjestu Republike Srpske, а njihovo je rаnije prebivаlište bilo u drugom mjestu Republike Srpske, FBiH ili Brčko Distriktа.“ (Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., str.62)

[Sakriti definiciju]

 

općina/opština20092010201120122013
Banja Luka2,202.002,361.001,999.001,902.001,950.00
Banovići169.00153.00146.00167.00200.00
Berkovići70.0051.0030.0058.0041.00
Bihać350.00456.00435.00422.00388.00
Bijeljina1,099.001,220.001,092.001,072.001,052.00
Bileća48.0066.0047.0070.0068.00
Bosanska Krupa181.00204.00207.00214.00172.00
Bosanski Petrovac121.00121.00123.00115.00107.00
Bosansko Grahovo55.0089.0035.0066.0048.00
Bratunac195.00146.00151.00370.00207.00
Brčko Distrikt567.00608.00561.00
Breza163.00132.00143.00110.00124.00
Brod74.0071.0066.0069.00104.00
Bugojno265.00303.00279.00328.00317.00
Busovača102.00146.00106.00125.00123.00
Bužim121.00108.00107.00114.00118.00
Čajniče42.0052.0033.00100.0057.00
Čapljina216.00248.00210.00229.00231.00
Cazin288.00283.00253.00300.00272.00
Čelić95.00101.0085.00111.0080.00
Čelinac79.0093.0069.0090.0083.00
Centar1,256.001,311.001,300.001,324.001,298.00
Čitluk221.00221.00181.00174.00175.00
Derventa134.00173.00162.00144.00171.00
Doboj584.00601.00548.00541.00515.00
Doboj Istok77.0080.0098.0089.0082.00
Doboj Jug105.00104.0091.0092.0087.00
Dobretići26.0016.009.0028.0010.00
Domaljevac14.0017.0021.0020.0013.00
Donji Vakuf79.00107.00124.00112.0097.00
Donji Žabar51.0084.0072.00172.0072.00
Drvar178.00209.00124.00146.00110.00
Foča121.00198.00142.00456.00156.00
Foča - Ustikolina44.0055.0046.0067.0029.00
Fojnica83.0071.0085.0079.0074.00
Gacko55.0068.0053.00118.0050.00
Glamoč80.0091.0054.0090.0058.00
Goražde225.00272.00256.00297.00338.00
Gornji Vakuf-Uskoplje87.0087.0095.0087.00102.00
Gračanica262.00229.00227.00231.00238.00
Gradačac166.00201.00176.00202.00205.00
Gradiška278.00312.00281.00214.00255.00
Grude67.0070.0083.0053.0070.00
Hadžići367.00418.00312.00446.00409.00
Han Pijesak32.0050.0040.0070.0031.00
Ilidža1,406.001,572.001,544.002,190.002,153.00
Ilijaš492.00512.00511.00705.00540.00
Istočna Ilidža330.00353.00318.00359.00360.00
Istočni Drvar4.0014.007.00193.004.00
Istočni Mostar5.0013.0025.00134.004.00
Istočni Stari Grad14.0021.0021.0083.0018.00
Istočno Novo Sarajevo470.00490.00374.00393.00459.00
Jablanica76.0099.0088.0095.0093.00
Jajce150.00144.00125.00137.00110.00
Jezero14.0015.0019.0074.0022.00
Kakanj163.00187.00179.00182.00172.00
Kalesija313.00330.00255.00333.00290.00
Kalinovik32.0037.0031.0053.0034.00
Kiseljak204.00225.00164.00169.00146.00
Kladanj85.0090.0097.00101.0075.00
Ključ79.0082.0083.0082.0084.00
Kneževo30.0045.0052.0042.0033.00
Konjic146.00182.00190.00190.00197.00
Kostajnica34.0042.0040.0025.0036.00
Kotor Varoš87.00111.0087.0078.0092.00
Kozarska Dubica80.0088.0075.0096.00101.00
Kreševo34.0039.0030.0036.0040.00
Krupa na Uni16.0018.009.0020.0019.00
Kupres (FBiH)39.0047.0036.0028.0027.00
Kupres (RS)4.007.003.0015.007.00
Laktaši497.00555.00568.00426.00505.00
Livno114.0097.00101.00104.00132.00
Ljubinje25.0029.0013.0018.008.00
Ljubuški209.00191.00161.00136.00152.00
Lopare97.00146.00109.0098.00116.00
Lukavac249.00293.00288.00363.00333.00
Maglaj202.00173.00156.00189.00178.00
Milići83.0083.0078.00172.0074.00
Modriča161.00183.00186.00194.00216.00
Mostar964.001,191.001,056.001,076.00969.00
Mrkonjić Grad81.0070.0074.00100.0073.00
Neum38.0044.0027.0024.0029.00
Nevesinje174.00151.00116.00119.0092.00
Novi Grad141.00149.00125.00139.00123.00
Novi Grad Sarajevo2,474.002,535.002,425.002,479.002,458.00
Novi Travnik172.00130.00160.00135.00126.00
Novo Goražde/Ustiprača79.0089.0074.00432.0080.00
Novo Sarajevo1,852.001,901.001,826.001,814.001,899.00
Odžak70.0091.0061.0096.0081.00
Olovo105.00122.00109.00113.0085.00
Orašje69.0090.0067.0066.0063.00
Osmaci53.0073.0071.00266.0082.00
Oštra Luka78.0083.0080.00120.0049.00
Pale262.00286.00266.00207.00258.00
Pale - Prača43.0039.0019.0072.0020.00
Pelagićevo105.00110.0078.00123.0067.00
Petrovac126.00141.00145.00109.0056.00
Petrovo39.0051.0053.0064.0047.00
Posušje68.0057.0052.0048.0065.00
Prijedor474.00493.00430.00476.00494.00
Prnjavor114.00188.00151.00185.00194.00
Prozor-Rama68.0093.0080.0072.0063.00
Ravno64.0052.0029.0084.0013.00
Ribnik57.0054.0049.0073.0059.00
Rogatica97.00141.00108.00232.00144.00
Rudo23.0029.0040.0034.0038.00
Šamac75.00138.00118.00135.00110.00
Sanski Most310.00333.00320.00354.00304.00
Sapna96.0088.0074.0093.0077.00
Šekovići32.00105.0033.0073.0023.00
Šipovo43.0051.0057.0041.0048.00
Široki Brijeg181.00192.00176.00194.00197.00
Sokolac104.00128.0097.00123.0098.00
Srbac71.0069.0083.0078.0092.00
Srebrenica158.00172.00166.001,823.00180.00
Srebrenik284.00278.00231.00434.00330.00
Stari Grad Sarajevo661.00712.00646.00710.00721.00
Stolac120.00112.00106.00147.0099.00
Teočak66.0068.0078.0074.0075.00
Tešanj235.00210.00246.00226.00229.00
Teslić184.00202.00163.00159.00149.00
Tomislavgrad64.0052.0049.0057.0089.00
Travnik319.00346.00355.00322.00334.00
Trebinje258.00261.00252.00215.00244.00
Trnovo (FBiH)87.0099.0055.001,479.0051.00
Trnovo (RS)51.0025.0042.00134.0018.00
Tuzla1,112.00975.00941.001,061.00977.00
Ugljevik108.00150.00128.00202.0096.00
Usora35.0020.0023.0022.0023.00
Vareš75.0052.0062.0065.0071.00
Velika Kladuša225.00183.00188.00166.00193.00
Višegrad146.00139.00111.00308.00125.00
Visoko234.00255.00252.00235.00228.00
Vitez233.00210.00223.00185.00208.00
Vlasenica103.00153.0097.00203.0083.00
Vogošća713.00756.00758.00849.00866.00
Vukosavlje55.0056.0075.00105.0053.00
Zavidovići140.00172.00196.00150.00153.00
Zenica628.00700.00679.00673.00604.00
Žepče124.00134.00135.00151.00146.00
Živinice421.00412.00350.00478.00465.00
Zvornik486.00491.00278.00418.00380.00

 

Izvori

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.01.2009 – 30.06.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2009, Saldo migracija stanovništva F BiH unutar F BiH, prema RS, BD BiH i inostranstvu po kantonima i općinama, 01.07.2009 – 31.12.2009, Federalni Zavod za Statistiku, pg.1-7, http://www.fzs.ba/saopcenja/2010/14.1.2.pdf, website accessed on: 2011-03-08
    NAPOMENA :Definicija i metodološkа objаšnjenjа nisu dostupna.
  3. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  4. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

  1. , 2010, , , pg., ,
  2. Federalni Zavod za Statistiku, 2010, Zaposlenost nezaposlenost i plaća u FBiH u 2010. godini, Federalni Zavod za Statistiku, pg.49, 59, 69, 79, 89, 99, 109, 119, 129, 139, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Zap160.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 10.

Broj doseljenih osoba 2011

  1. Federalni zavod za statistiku, 2011, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2011, Statistički godišnjak Republike Srpske 2012, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.452-459, http://www.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2012/StatistickiGodisnjak_2012_WEB.pdf#page=1&zoom=auto,-107,822, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 67.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2011, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.9, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9

Broj doseljenih osoba 2012

  1. Federalni zavod za statistiku, 2012, Migracije stanovništva 2011, Statistički bilten 165, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/Dem/Migracije165.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2012, Statistički godišnjak Republike Srpske 2013, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.444-451, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2013/StatistickiGodisnjak_2013_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 69.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2012, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2012/DEM_2011_001_01-bh.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj doseljenih osoba 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Migracije stanovništva 2013, Statistički bilten 196, Federalni zavod za statistiku, pg.9-15, http://www.fzs.ba/god_bilteni/Migracije%20stanovnistva%202013.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2013, Statistički godišnjak Republike Srpske 2014, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.538-545, http://www2.rzs.rs.ba/static/uploads/bilteni/godisnjak/2014/StatistickiGodisnjak_2014_WEB.zip, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 73.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Unutrašnje migracije u Bosni i Hercegovini za 2013. godinu, Saopštenje 1, Agencija za statistiku BiH, pg.5, http://www.bhas.ba/saopstenja/2014/Migracije%202013%20bos.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 7.