Skip to Navigation
Prosječna neto plaća 683.00 (2010) rank: 95
Gustina naseljenosti 22.23 (2010) rank: 115
Stopa nezaposlenosti 43.15 (2010) rank: 53
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 4,295.39 (2010) rank: 72
Broj stanovnika po ljekaru 1,433.80 (2010) rank: 57
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 61.79 (2010) rank: 121
Izlaznost na općim izborima 59.31 (2010) rank: 63
Izlaznost na lokalnim izborima 61.98 (2008) rank: 64
Migracijski saldo -2.00 (2010) rank: 45
Procenat radne snage u populaciji 24.07 (2010) rank: 104
Stopa nataliteta 7.46 (2010) rank: 79
Stopa mortaliteta 7.95 (2010) rank: 44
Stopa prirodnog priraštaja -0.49 (2010) rank: 52
Profil
Država:
BiH
Entitet:
RS
Tel:
+ 387 (0)58 415 406
Email:
rogatica[at]teol.net

Rogatica se prostire na 640 kvadratnih kilometara površine, na istoku BiH. Graniči sa općinama/opštinama Pale, Sokolac, Han Pijesak, Vlasenica, Srebrenica, Višegrad, Rudo, Novo Gražde/Ustiprača, Goražde i Pale/Prača.

Grad Rogatica je administrativno sjedište istoimene općine/opštine, smješten na 525 metara nadmorske visine, u dolini rijeke Rakitnice. Privreda Rogatice je raznovrsna, a među djelatnostima koje pretežno egzistiraju na ovom prostoru su: drvna, metalska, tekstilna, prehrambena i grafička industrija, potom trgovina, šumarstvo, poljoprivreda, energetika, građevinarstvo, te saobraćaj. Strateška orijentacija Rogatice je poljoprivredna proizvodnja, posebno ratarstvo, a razvojni potencijal ogleda se i u nalazištima mrkog uglja, koja još uvijek nisu dovoljno istražena. (Izvor: http://www.rogatica.net/news.php)


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010
Procjena stanovništva14438.0014437.0014347.0014338.00
Prosječna neto plaća333.00385.00445.00711.00699.00683.00
Broj nezaposlenih1528.001574.001388.001487.001527.001489.00
Prirodni priraštaj-47.00-22.00-58.00-18.00-40.00-7.00
Površina645.00
Broj ljekara10.0010.0010.00
Broj nezaposlenih žena703.00708.00
Broj zaposlenih osoba2154.002133.002393.002366.002154.001962.00
Broj zaposlenih žena963.00803.00
Broj učenika osnovne škole1094.001080.001010.00985.00962.00886.00
Broj odseljenih osoba147.00143.00
Broj doseljenih osoba97.00141.00
Broj glasača na lokalnim izborima3923.005703.00
Broj glasača na općim izborima4519.005595.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima15105.009202.00
Broj registrovanih na općim izborima9368.009433.00
Gustina naseljenosti22.3822.3822.2422.23
Stopa nezaposlenosti41.5042.4636.7138.5941.4843.15
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)3588.965054.624234.274295.39
Broj stanovnika po ljekaru1443.701434.701433.80
Radna snaga3682.003682.003781.003853.003681.003451.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika69.9568.2367.0561.79
Izlaznost na općim izborima48.2459.31
Izlaznost na lokalnim izborima25.9761.98
Migracijski saldo-50.00-2.00
Broj živorođenih97.0098.0096.00108.00108.00107.00
Broj umrlih144.00120.00154.00126.00148.00114.00
Procenat radne snage u populaciji26.1926.6925.0024.07
Stopa nataliteta6.657.487.537.46
Stopa mortaliteta10.678.7310.327.95
Stopa prirodnog priraštaja-4.02-1.25-2.79-0.49

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14

Procjena stanovništva 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа

Procjena stanovništva 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev

Prosječna neto plaća 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja i dodatne informacije nalaze se na stranici 81. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja pogledajte str. 91.

Broj nezaposlenih 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nema podataka za 2008. godinu. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Prirodni priraštaj 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.

Prirodni priraštaj 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 65.

Površina 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Broj ljekara 2008

  1. Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, 2008, Publikacija o zdravstvenom stanju stanovništva za 2008. godinu, Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, pg.24-25, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2008.pdf, website accessed on: 2011-04-06
    NAPOMENA :Podaci nisu dostupni za općine/opštine Donji Žabar, Istočni Mostar, Jezero, Kupres (RS), Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje.

Broj ljekara 2009

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.448-450, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Za Istočni Mostar podaci nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Više informacija na stranicama 78-79. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Zbog promjenа u obuhvаtu zаposlenih u prаvnim subjektimа podаci koji se odnose nа 2009. godinu nisu optimаlno uporedivi sа prethodnim godinаmа. Više informacija na stranicama 78-79.

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Bilten: Plate, zaposlenost i nezaposlenost br. 3, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.29-33, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Rad/BiltenStatistike_Plata_Zaposlenosti_i_Nezaposlenosti_Br3.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 6.

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 78-81. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Bilten: Plate, zaposlenost i nezaposlenost br. 3, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.29-33, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Rad/BiltenStatistike_Plata_Zaposlenosti_i_Nezaposlenosti_Br3.pdf, website accessed on: 2011-06-29
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 6.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Za Istočni Mostar i Istočni Drvar podaci nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na stranici 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istoćni Mostar, Istoćni Stari Grad, Istoćno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2009., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.332-333, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2009/Godisnjak2009_Yearbook2009.pdf, website accessed on: 2011-03-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o površini općina. U toku je uspostаvа kаtаstrа nepokretnosti nа području svih opštinа u Republici Srpskoj, te će konаčne površine biti utvrđene nаkon što se uspostаvi kаtаstаr nepokretnosti zа kompletnu teritoriju svаke od političkih opštinа. Berkovići, Brod, Vlasenica, Vukosavlje, Doboj, Donji Žabar, Zvornik, Istočna Ilidža, Istočni Drvar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Lopare, Ljubinje, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Sokolac, Teslić, Trebinje, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han Pijesak, Šamac, Šekovići, Šipovo - Opština je podijeljenа međuentitetskom linijom rаzgrаničenjа kojа nije usаglаšenа sа FBiH ili joj je pripojen dio druge opštine, te je prikаzаnа površinа opštine približnа.
  3. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005. Isti izvor korišten za podatke o broju zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Stopa nezaposlenosti 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2008. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2009. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.82, 90, 97, 394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih na području općine, prosječnu neto plaću na području općine, broj zaposlenih u entitetu, prosječnu neto plaću u entitetu, te entitetski BDP. Za više informacija pogledajte stranice 78, 79, 81. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.82, 90, 97, 394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i prosječnoj neto plaći po općini/opštini, kao i podatke o broju zaposlenih, prosječnoj neto plaći i BDP-u na području entiteta Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni. Više informacija na str. 78-81.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Podaci dostupni na zahtjev Od 2002.godine, Republički zаvod zа stаtistiku Republike Srpske je revidirаo procjene brojа stаnovnikа po opštinаmа, nа osnovu brojа rođenih i umrlih. Republički zаvod zа stаtistiku zvаnično ne objаvljuje podаtke o procjenаmа brojа stаnovnikа zа nivo opštine, zbog togа što izvori kojim Republički zаvod zа stаtistiku rаspolаže nisu dovoljni zа izrаdu kvаlitetnih procjenа.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.82, 90, 97, 394-398, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih na području općine, prosječnu neto plaću na području općine, broj zaposlenih u entitetu, prosječnu neto plaću u entitetu, te entitetski BDP. Za više informacija pogledajte stranice 78, 79, 81. Podaci za Istočni Mostar nisu dostupni.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.109, 393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o prosječnoj neto plati i broju zaposlenih po općinama, kao i za podatke o prosječnoj neto plati, broju zaposlenih i vrijednosti BDP-a u Republici Srpskoj. Metodološka objašnjenja navedena su na stranicama 88-91, 106-108
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.
  2. Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, 2008, Publikacija o zdravstvenom stanju stanovništva za 2008. godinu, Institut za Zaštitu Zdravlja Republike Srpske, pg.24-25, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2008.pdf, website accessed on: 2011-04-06
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju ljekara. Podaci za Istočni Mostar, Donji Žabar, Jezero, Kupres, Osmaci, Pelagićevo i Vukosavlje nisu dostupni.
  3. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2009, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske u 2009. godini, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.31-32, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2009.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. JZU Institut za javno zdravstvo RS, 2010, Zdravstveno stanje stanovništva Republike Srpske za 2010. godinu, JZU Institut za javno zdravstvo RS, pg.23-24, http://www.phi.rs.ba/documents/publikacija_zdr_stanje_2010.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja nisu dostupna.

Radna snaga 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Radna snaga 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; podаci zа biro Pelаgićevo se vode od 2007. godine kаdа je otvoren biro u Pelаgićevu, do tаdа su se podаci sаdržаvаli u podаcimа biroа Šаmаc. za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2007. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2008. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Za Istocni Mostar nema podataka u 2009. Podaci za Istočni Stаri Grаd su sаdržаni u okviru biroа Pаle; Za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; Za Kupres podаci su sаdržаni u okviru biroа Šipovo; Podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; Podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. Više informacija na stranicama 78-79.

Radna snaga 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju učenika osnovnih škola. Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju učenika u osnovnim školama u Brčko Distriktu nisu dostupni.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju učenika osnovnih škola. Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.
  3. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju učenika u osnovnim školama u Brčko Distriktu nisu dostupni.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.463-471, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju učenika osnovne škole. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 276. Podaci za Istočni Mostar i Istočni Drvar nisu dostupni.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Podaci dostupni na zahtjev. Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  3. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju učenika osnovnih škola u Brčko Distriktu nisu dostupni.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.513-521, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 301-302.

Izlaznost na općim izborima 2006

Izlaznost na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica. Dodatne napomene pogledati u dokumentu.

Izlaznost na lokalnim izborima 2004

Izlaznost na lokalnim izborima 2008

Migracijski saldo 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.386-391, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 60.
  2. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Migracijski saldo 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistika migracija i azila br.27/11. Godišnje saopštenje, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.2-3, http://www.rzs.rs.ba/Saopstenja/Stanovnistvo/UnutrasnjeMigracije_2010.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.4.
  2. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj živorođenih 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj živorođenih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 66.

Broj umrlih 2005

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2005, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj umrlih 2006

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2006, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj umrlih 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj umrlih 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj umrlih 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Broj umrlih 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 66.

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. (ibid str. 405) Za više informacija pogledajte str. 80-81. Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i nezaposlenih osoba.
  2. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.

Procenat radne snage u populaciji 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. (Ibid str. 405) Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i nezaposlenih. Više informacija na str. 78-79.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36

Procenat radne snage u populaciji 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.394-398, 403-405, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Za Istočni Mostar nisu dostupni podaci; za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo. (Ibid str. 405) Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih i nezaposlenih. Više informacija na str. 78-81.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Podaci dostupni na zahtjev.

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.393-394, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 88-90. Za Istočni Stari Grad su podaci sаdržаni u okviru biroа Pаle; za Istočni Drvаr podаci su sаdržаni u okviru biroа Petrovаc; podaci za Kupres sadržani su u okviru biroа Šipovo; podaci za Vukosаvlje su sаdržаni u okviru biroа Modričа; podaci za Donji Žаbаr sаdržаni su u okviru biroа Pelаgićevo.

Stopa nataliteta 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60

Stopa nataliteta 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa nataliteta 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Podaci dostupni na zahtjev. Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.

Stopa nataliteta 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih. Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 66.

Stopa mortaliteta 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.

Stopa mortaliteta 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 60.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa mortaliteta 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Podaci dostupni na zahtjev. Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2009, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 60.

Stopa mortaliteta 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Statistički godišnjak Republike Srpske 2011, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.422-429, http://www.rzs.rs.ba/PublikGodisnjak2011_CIR.htm, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja su navedena na str. 66.

Stopa prirodnog priraštaja 2007

  1. Vlada Republike Srpske, 2007, Strаtegijа rаzvojа lokаlne sаmouprаve u Republici Srpskoj zа period 2009–2015.godine, Vlada Republike Srpske, pg.52-54, http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/muls/Documents/strategija%20razvoja%20lokalne%20samouprave%20u%20republici%20srpskoj%20za%20period%202009-2015.pdf, website accessed on: 2011-04-14
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništava.
  2. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2007, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 60.

Stopa prirodnog priraštaja 2008

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2008, Statistički godišnjak Republike Srpske 2010., Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg.378-385, http://www.rzs.rs.ba/Publikacije/Godisnjak/2010/Statisticki_Godisnjak_RS_2010_WEB.zip, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 60.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 36.

Stopa prirodnog priraštaja 2009

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , 2009, Procijenjeni broj stаnovnikа po opštinаmа Republike Srpske zа krаj 2009. godine, Republički zavod za statistiku Republike Srpske. , pg., , website accessed on: 2010-06-08
    NAPOMENA :Podaci dostupni na zahtjev. Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva.

Stopa prirodnog priraštaja 2010

  1. Republički zavod za statistiku Republike Srpske, 2010, Procjena broja stanovnika Republike Srpske po opštinama za 2010. godinu, Republički zavod za statistiku Republike Srpske, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.
Naslov Tip Year
Izvještaj o reviziji finansijskih izvještaja opštine Rogatica za period 01.01 - 31.12.2010. godine Zvanična web stranica Glavne službe za reviziju javnog sektora Republike Srpske, Autor: Glavna služba za reviziju javnog sektora Republike Srpske Revizorski izvještaj 2011
Budžet Opštine Rogatica za 2011. godinu Zvanična web stranica Opštine Rogatica, Autor: Opština Rogatica Budžet 2011
Rebalans budžeta Opštine Rogatica za 2010. godinu Zvanična web stranica Opštine Rogatica, Autor: Opština Rogatica Budžet 2010
Program zaštite životne sredine za period 2010. - 2016. godine (LEAP) Zvanična web stranica Opštine Rogatica, Autor: Opština Rogatica Strateški dokument 2010
Budžet Opštine Rogatica za 2010. godinu Zvanična web stranica Opštine Rogatica, Autor: Opština Rogatica Budžet 2009
Izvještaj o reviziji finansijskih izvještaja Opštine Rogatica za period 01.01.-31.12.2006. godine Zvanična web stranica Glavne službe za reviziju javnog sektora Republike Srpske, Autor: Glavna služba za reviziju javnog sektora Republike Srpske Revizorski izvještaj 2007
Poslovnik Opštine Rogatica Zvanična web stranica Opštine Rogatica, Autor: Skupština Opštine Rogatica Pravilnik 2006
Statut Opštine Rogatica Zvanična web stranica Opštine Rogatica, Autor: Skupština Opštine Rogatica Statut 2005
Strateški plan razvoja Opštine Rogatica za period 2004. – 2010. godine Zvanična web stranica Opštine Rogatica, Autor: Opština Rogatica Strateški dokument 2004