Skip to Navigation

Općine/opštine > Brčko Distrikt

Prosječna neto plaća 817.48 (2013) rank: 37
Gustina naseljenosti 188.12 (2013) rank: 19
Stopa nezaposlenosti 43.46 (2013) rank: 48
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 8,026.34 (2013) rank: 17
Broj stanovnika po ljekaru 0.00 (2013) rank: 142
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 83.08 (2013) rank: 57
Izlaznost na općim izborima 64.96 (2010) rank: 30
Izlaznost na lokalnim izborima 52.25 (2012) rank: 115
Migracijski saldo -215.00 (2013) rank: 139
Procenat radne snage u populaciji 38.03 (2013) rank: 21
Stopa nataliteta 12.09 (2013) rank: 2
Stopa mortaliteta 12.43 (2013) rank: 120
Stopa prirodnog priraštaja -0.34 (2013) rank: 36
Profil
Država:
BiH
Entitet:
Brcko Distrikt
Tel:
+ 387 (0)49 240 600, + 387 (0)49 490 008

Brčko se nalazi na sjeveroistoku BiH, a prostire se na površini od 493,3 kvadratna kilometra, između 85 i 200 metara nadmorske visine. Brčko distrikt BiH je jedinstvena administrativna jedinica lokalne samouprave, koja je pod suverenitetom Bosne i Hercegovine (Statut Brčko Distrikta 2009.).

Karakteriše ga umjereno-kontinentalna klima i zemljišta koja se smatraju najplodnijim u BiH. Osnovu hidrografije čini rijeka Sava sa pritokama, među kojima ima i visokih plavnih voda, a koje predstavljaju jedan od problema distrikta. Privreda se uglavnom zasniva na poljoprivredi, premda su u manjoj mjeri prisutne i industrijska proizvodnja i trgovina. Razvojni potencijal Brčko distrikta ogleda se u razvoju industrije, posebno prehrambene, koja bi uz postojeću poljoprivrednu proizvodnju mogla postati okosnica privrede u budućnosti. (Izvori: http://www.skupstinabd.ba/, http://www.bdcentral.net/)


Gdje je opština? Google map
Napomena: klikom na godinu možete sortirati tabelu samo za tu godinu
Statistička varijabla2004200520062007200820092010201120122013
Procjena stanovništva75628.0075643.0075664.0075674.0075625.0075666.0075626.00
Prosječna neto plaća675.00673.00684.00729.00768.00796.98807.63818.93817.48
Broj nezaposlenih18230.0017902.0013962.0011534.0010561.0011985.0011830.0012274.0012500.00
Prirodni priraštaj147.00170.00158.0015.0010.00-49.0041.00-48.00
Površina402.00
Broj ljekara
Broj nezaposlenih žena6429.006099.006402.006433.006538.00
Broj zaposlenih osoba8984.009848.0010941.0011568.0011982.0016347.0016113.0016259.00
Broj zaposlenih žena
Broj učenika osnovne škole6916.006766.006264.006283.00
Broj odseljenih osoba790.00856.00776.00
Broj doseljenih osoba567.00608.00561.00
Broj glasača na lokalnim izborima32230.0047049.0043856.00
Broj glasača na općim izborima31131.0034911.00
Broj registrovanih na lokalnim izborima53036.0080208.0083932.00
Broj registrovanih na općim izborima54420.0053740.00
Gustina naseljenosti188.13188.17188.22188.24188.12188.22188.12
Stopa nezaposlenosti66.5858.6451.3247.7250.0141.9843.2443.46
Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena)7435.668039.587488.577662.067947.117863.518026.34
Broj stanovnika po ljekaru
Radna snaga23810.0022475.0022129.0023967.0028177.0028387.0028759.00
Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika91.3989.4782.7883.08
Izlaznost na općim izborima57.2164.96
Izlaznost na lokalnim izborima60.7758.6652.25
Migracijski saldo-223.00-248.00-215.00
Broj živorođenih977.00922.00976.00905.00934.00916.00905.00964.00914.00
Broj umrlih830.00742.00818.00890.00912.00906.00954.00923.00940.00
Procenat radne snage u populaciji31.4829.7129.0031.6737.2637.5238.03
Stopa nataliteta12.9111.9612.3412.1011.9712.7412.09
Stopa mortaliteta10.8211.7712.0511.9712.6112.2012.43
Stopa prirodnog priraštaja2.090.200.290.13-0.650.54-0.34
Preliminarni rezultati Popisa stanovništva93028.00

Izvori

Procjena stanovništva 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 52.

Procjena stanovništva 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 3.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36.

Procjena stanovništva 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 52.

Procjena stanovništva 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2.

Procjena stanovništva 2011

Procjena stanovništva 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Procjena stanovništva 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Prosječna neto plaća 2005

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2005, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 1, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.14, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-1.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NAPOMENA :Za više informacija pogledajte 2. stranicu.

Prosječna neto plaća 2006

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2006, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.10, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NAPOMENA :Više informacija na 2. stranici.

Prosječna neto plaća 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.10, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NAPOMENA :Više informacija na 2. stranici.

Prosječna neto plaća 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.10, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NAPOMENA :Za više informacija pogledajte 2. stranicu.

Prosječna neto plaća 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Za dodatne informacije pogledajte str. 50.

Prosječna neto plaća 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 46.

Prosječna neto plaća 2011

Prosječna neto plaća 2012

Prosječna neto plaća 2013

Broj nezaposlenih 2005

Broj nezaposlenih 2006

Broj nezaposlenih 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007.

Broj nezaposlenih 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.20, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih - stanje 31.12.2009. godine

Broj nezaposlenih 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih 2011

Broj nezaposlenih 2012

Broj nezaposlenih 2013

Prirodni priraštaj 2005

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2005, Demografija 2004-2008 (Brčko), Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-demografija.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.1

Prirodni priraštaj 2006

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2006, Demografija 2004-2008 (Brčko), Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-demografija.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.1

Prirodni priraštaj 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Demografija 2004-2008 (Brčko), Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-demografija.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str.1.

Prirodni priraštaj 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2008, Demografija 2004-2008 (Brčko), Agencija za statistiku BiH, Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-demografija.pdf, website accessed on: 2011-03-07
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 1.

Prirodni priraštaj 2009

Prirodni priraštaj 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka obrazloženja vidjeti str. 2.

Prirodni priraštaj 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 2.

Prirodni priraštaj 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Prirodni priraštaj 2013

Površina 2009

  1. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Površina 2013

Broj ljekara 2008

Broj ljekara 2009

  1. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2010

  1. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.

Broj ljekara 2011

Broj ljekara 2012

Broj ljekara 2013

Broj nezaposlenih žena 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 4, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-4.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2008.

Broj nezaposlenih žena 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj nezaposlenih žena 2012

Broj nezaposlenih žena 2013

Broj zaposlenih osoba 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih osoba 2006

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2006, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 1, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.28, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-1.pdf, website accessed on: 2011-03-01

Broj zaposlenih osoba 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 6, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.16, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-6.pdf, website accessed on: 2011-04-04

Broj zaposlenih osoba 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2008, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 9, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.14, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2009-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-03-01

Broj zaposlenih osoba 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31

Broj zaposlenih osoba 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Broj zaposlenih osoba 2011

Broj zaposlenih osoba 2012

Broj zaposlenih osoba 2013

Broj zaposlenih žena 2008

  1. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj zaposlenih žena 2010

Broj zaposlenih žena 2011

Broj zaposlenih žena 2012

Broj zaposlenih žena 2013

Broj učenika osnovne škole 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2006

  1. Podaci nisu dostupni, 2006, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2007

  1. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2008

  1. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj učenika osnovne škole 2009

  1. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni

Broj učenika osnovne škole 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 3.

Broj učenika osnovne škole 2011

Broj učenika osnovne škole 2012

Broj učenika osnovne škole 2013

Broj odseljenih osoba 2009

  1. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2010

  1. Podaci nisu dostupni, 2010, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj odseljenih osoba 2011

Broj odseljenih osoba 2012

Broj odseljenih osoba 2013

Broj doseljenih osoba 2009

  1. Podaci nisu dostupni, 2009, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj doseljenih osoba 2010

Broj doseljenih osoba 2011

Broj doseljenih osoba 2012

Broj doseljenih osoba 2013

Broj glasača na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-18, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj glasača na lokalnim izborima 2012

Broj glasača na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj glasača na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg., ,

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2004

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2004, Statistički pregled (registrirani i odziv mlađih od 30 godina i po spolu) – Izbori 2004. , Centralna izborna komisija BiH, pg., , website accessed on: 2011-01-01
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2008

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2008, Lokalni izbori 2008 – odziv, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-8, http://www.izbori.ba/documents/ODZIV2008/Odziv_biraca.pdf, website accessed on: 2011-03-07

Broj registrovanih na lokalnim izborima 2012

Broj registrovanih na općim izborima 2006

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2006, Statistički pregled registrovanih glasača sa odzivom glasača na opštim izborima 2006. godine, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Vrijednosti za Brčko Distrikt predstavljaju sumu opcije iz FBiH i opcije iz RS. Vrijednost za Mostar predstavlja sumu vrijednosti iz izbornih jedinica.

Broj registrovanih na općim izborima 2010

  1. Centralna izborna komisija BiH, 2010, Opći/opšti izbori 2010 odziv po općinama/opštinama, Centralna izborna komisija BiH, pg.1-4, ,
    NAPOMENA :Gustina naseljenosti dobivena je prema formuli: Gustina naseljenosti = procijenjeni broj stanovnika u općini-opštini / površina općine-opštine u kvadratnim kilometrima.

Gustina naseljenosti 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 52.
  2. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2008

  1. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 52.
  2. UNDP BiH, 2009, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 36. Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja navedena su na str. 2.
  2. UNDP BiH, 2010, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.

Gustina naseljenosti 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Gustina naseljenosti 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Gustina naseljenosti 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa nezaposlenosti 2005

  1. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Stopa nezaposlenosti 2006

Stopa nezaposlenosti 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 2.

Stopa nezaposlenosti 2008

Stopa nezaposlenosti 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.19, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2009. Isti izvor korišten za broj zaposlenih. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Stopa nezaposlenosti 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na str. 46.

Stopa nezaposlenosti 2011

Stopa nezaposlenosti 2012

Stopa nezaposlenosti 2013

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
  2. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 3.
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika u Distriktu. Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 52.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2008

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2009

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.4, 5, 7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 46-48.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o procjeni broja stanovnika u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku (procjena) 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Broj stanovnika po ljekaru 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na str. 46.
  2. Podaci nisu dostupni, 2008, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2009

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 52. Podaci o broju ljekara nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Podaci o broju ljekara nisu dostupni.

Broj stanovnika po ljekaru 2011

Broj stanovnika po ljekaru 2012

Broj stanovnika po ljekaru 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.

Radna snaga 2005

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2005, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2005.
  2. Podaci nisu dostupni, 2005, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci o broju zaposlenih za Brčko Distrikt nisu dostupni.

Radna snaga 2006

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2006, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 1, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.28, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-1.pdf, website accessed on: 2011-03-01
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2006, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2006.

Radna snaga 2007

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.18, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-2.pdf, website accessed on: 2011-04-01
    NAPOMENA :Broj nezaposlenih stanje 31.12.2007.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, 2007, Statistički Bilten Brčko Distrikta br. 6, god. 8, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko, pg.16, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2008-statisticki-bilten-6.pdf, website accessed on: 2011-04-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju zaposlenih.

Radna snaga 2008

Radna snaga 2009

Radna snaga 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na str. 46.

Radna snaga 2011

Radna snaga 2012

Radna snaga 2013

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.4, 5, 7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena su na str. 46-48.
  2. Podaci nisu dostupni, 2007, Podaci nisu dostupni, , pg., ,
    NAPOMENA :Podaci za Brčko distrikt nisu dostupni.
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološkа objаšnjenjа se nalaze na str. 52.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2008

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2009

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
  2. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Statistika obrazovanja od kraja 2007/2008 do početka 2011/2012. godine, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/BRC_2011_001_EDU.pdf, website accessed on: 2012-04-24
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 3.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Broj učenika OŠ na 1000 stanovnika 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Izlaznost na općim izborima 2006

Izlaznost na općim izborima 2010

Izlaznost na lokalnim izborima 2004

Izlaznost na lokalnim izborima 2008

Izlaznost na lokalnim izborima 2012

Migracijski saldo 2009

Migracijski saldo 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na str. 46.

Migracijski saldo 2011

Migracijski saldo 2012

Migracijski saldo 2013

Broj živorođenih 2005

Broj živorođenih 2006

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2006, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2006, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 52.

Broj živorođenih 2007

Broj živorođenih 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Za metodološka objašnjenja vidjeti str. 46.

Broj živorođenih 2009

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2009, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena na str. 2.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 52.

Broj živorođenih 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2-3.

Broj živorođenih 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 9.

Broj živorođenih 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Broj živorođenih 2013

Broj umrlih 2005

Broj umrlih 2006

Broj umrlih 2007

Broj umrlih 2008

Broj umrlih 2009

Broj umrlih 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Broj umrlih 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Broj umrlih 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Broj umrlih 2013

Procenat radne snage u populaciji 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika. Metodološka obrazloženja navedena su na str. 2.
  2. UNDP BiH, 2007, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg.33-35, http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za površinu Brčko Distrikta.
  3. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2007, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na tr. 52

Procenat radne snage u populaciji 2008

Procenat radne snage u populaciji 2009

Procenat radne snage u populaciji 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Bilten statistički podaci Brčko distrikta BiH br. 2, god. 11, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.7, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2012/BRC_2012_001_OPS.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na str. 46.

Procenat radne snage u populaciji 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Procenat radne snage u populaciji 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatak o procjeni broja stanovnika u Brčko distriktu. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2.

Procenat radne snage u populaciji 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Podaci korišteni za procjenu broja stanovnika.Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa nataliteta 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2.

Stopa nataliteta 2008

Stopa nataliteta 2009

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2009, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, 49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 52.

Stopa nataliteta 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika i broju živorođenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2-3.

Stopa nataliteta 2011

Stopa nataliteta 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Stopa nataliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa mortaliteta 2007

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2007, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni broja stanovnika i broju živorođenih. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2-3.

Stopa mortaliteta 2008

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2008, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 36.

Stopa mortaliteta 2009

Stopa mortaliteta 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju stanovnika i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2.

Stopa mortaliteta 2011

Stopa mortaliteta 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih i procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Stopa mortaliteta 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Stopa prirodnog priraštaja 2007

Stopa prirodnog priraštaja 2008

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2008, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih i broju umrlih osoba. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 52.
  2. UNDP BiH, 2008, Regional disparity assessment, UNDP BiH, pg., http://www.undp.ba/index.aspx?PID=36&RID=109, website accessed on: 2011-03-04
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja navedena su na str. 36.

Stopa prirodnog priraštaja 2009

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2009, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja navedena su na str. 2-3.
  2. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , 2009, Statistički bilten Brčko Distrikta br. 2, god. 10, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine. Podružnica/Ekspozitura Brčko , pg.3, 49, http://www.bhas.ba/saopstenja/BRC_2011_001_OPS.pdf, website accessed on: 2011-03-31
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju živorođenih, broju umrlih osoba i procjeni stanovništva. Metodološka objašnjenja se nalaze na str. 52.

Stopa prirodnog priraštaja 2010

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2010, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2006-2010.godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/2010/Demografija%20za%202010%20DB.pdf, website accessed on: 2012-04-19
    NAPOMENA :Metodološka obrazloženja navedena na str. 2.

Stopa prirodnog priraštaja 2011

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2011, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Stopa prirodnog priraštaja 2012

  1. Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, 2012, Demografija u Brčko Distriktu BiH 2008-2012. godina, Agencija za statistiku BiH, Podružnica/ekspozitura Brčko, pg.5, http://www.bhas.ba/publikacijebd/Demografija%20za%202012%20bilten__BOS.pdf, website accessed on: 2015-02-05
    NAPOMENA :Izvor korišten za podatke o broju umrlih i procjeni broja stanovnika. Metodološka objašnjenja nalaze se na str. 2.

Stopa prirodnog priraštaja 2013

  1. Federalni zavod za statistiku, 2013, Posavski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.7, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr2.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  2. Federalni zavod za statistiku, 2013, Srednjobosanski kanton u brojkama (2014), Federalni zavod za statistiku, pg.11, http://www.fzs.ba/Podaci/KantBr6.pdf, website accessed on: 2015-06-25
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja nisu dostupna.
  3. Agencija za statistiku BiH, 2013, Procjena broja stanovnika u Brčko Distriktu za 2013. godinu, Agencija za statistiku BiH, pg., ,
    NAPOMENA :Neobjavljeni podaci, dostupni na zahtjev.

Preliminarni rezultati Popisa stanovništva 2013

  1. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, 2013, Preliminarni rezultati popisa stanovništva, domaćinstava i stanova u Bosni i Hercegovini 2013., br. 1, god. 13, Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, pg., http://www.bhas.ba/obavjestenja/Preliminarni_rezultati_bos.pdf, website accessed on: 2015-04-19
    NAPOMENA :Metodološka objašnjenja su navedena na stranici 2-3.
Naslov Tip Year
AKCIONI PLAN ENERGETSKI ODRŽIVOG RAZVOJA (SEAP) Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/akti-odjeljenja-za-prostorno-planiranje/doc_download/5304-2015-08-16-akcioni-plan-odrzivog-razvoja-brcko-distrikta-bih, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2015
Budžet za 2015. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/5132-df-tr-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2015-godinu, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2014
Izvještaj o izvršenju budžeta 2013. godine Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/3923-df-tr-izvrsenje-budzeta-brcko-distrikta-bih-za-2013-godinu, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2014
Budžet za 2014. godinu http://bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/3316-df-tr-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2014-godinu, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2013
Izvještaj o izvršenju budžeta 2012. godine Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/servisizagradane/konkursi/doc_download/2334-df-tr-izvrsenje-budzeta-brcko-distrikta-bih-za-2012, Autor: Brčko Distrikt Izvještaj 2012
Budžet za 2013. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/2414-df-tr-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2013-godinu, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2012
Budžet za 2012. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/1340-df-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2012-godinu, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2012
Budžet za 2011. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/index.php/ba/trezor-akti/doc_download/569-df-tr-budzet-brcko-distrikta-bih-za-2011, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2011
Statut Brčko Distrikta Izvor: http://www.bdcentral.net/images/stories/Vazni_akti/Statut/Ba/statut_brcko_distrikta_bih-precisceni_tekst-2-10-ba.pdf, Autor: Brčko Distrikt Statut 2010
Budžet za 2010. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/images/stories/Vazni_akti/Budzet/Hr/proracun2010-hr.pdf, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2009
Budžet za 2009. godinu Izvor: http://www.bdcentral.net/images/stories/Vazni_akti/Budzet/Ba/Budzet2009-Ba.pdf, Autor: Brčko Distrikt Budžet 2009
Strategija razvoja Brčko Distrikta BiH za period 2008.-2017. godina Izvor: http://www.bdcentral.net/images/stories/Vazni_akti/Strateski_dokumenti/strategija_razvoja_brcko_distrikta_2008-2017-ba.pdf, Autor: Brčko Distrikt Strateški dokument 2008